Zatiahnuté
Bratislava
Henrieta
28.11.2023
Toto sú priority a princípy novej Ódorovej vlády
Zdielať na

Toto sú priority a princípy novej Ódorovej vlády

BRATISLAVA / Krátkodobými prioritami nového premiéra Ľudovíta Ódora sú zabezpečenie riadneho chodu štátu do predčasných parlamentných volieb, príprava zodpovedného rozpočtu na budúci rok a proeurópska zahraničná politika.

​Za priority v prospech budúcnosti Slovenska označil:

  • efektívne využívanie európskych peňazí
  • udržanie talentovaných ľudí v krajine
  • pomoc slabším.

Informoval o tom na pondelkovej (15. máj) tlačovej konferencii. "Je dôležité, aby sme definovali len zopár priorít a tie aby sme vedeli aj dodržať. Popritom budeme riešiť všetko, čo život prináša," skonštatoval premiér. Ako vysvetlil, všetkých členov vlády požiadal o definovanie troch priorít súvisiacich s aktuálnym problémami a troch týkajúcich sa budúcnosti Slovenska. Tie chce kabinet rozpracovať a prediskutovať s politickými lídrami, hoci ich nebude môcť uviesť do života. Svoje priority predstaví vláda podrobnejšie v programovom vyhlásení.

Ódor pomenoval aj päť princípov, ktorými sa chce jeho vláda riadiť. Priniesť chce:

  • pokoj
  • stabilitu
  • kultivovanú diskusiu.

Dôraz bude klásť aj na odbornosť. Ako načrtol premiér, jeho kabinet má veľkú ambíciu posunúť krajinu dopredu. Pre novú vládu je dôležitá aj budúcnosť. Ďalším princípom je spájanie, nechce otvárať citlivé kultúrno-etické témy. "Budeme prinášať témy, ktoré nás spájajú, kde máme všetci spoločný záujem," avizoval premiér. Na záver podčiarkol službu krajine. Kabinet chce zabezpečiť kontinuitu na začiatku aj po konci svojho pôsobenia.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy