Pellegrini pri príležitosti 17. novembra vyzval prezidentku, aby zorganizovala okrúhly stôl k referendu

17.11.2021 10:44 Noviny.sk Politika
Pellegrini pri príležitosti 17. novembra vyzval prezidentku, aby zorganizovala okrúhly stôl k referendu Zdroj: noviny.sk
BRATISLAVA / Strana Hlas-SD vyzvala pri príležitosti 17. novembra prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby zorganizovala okrúhly stôl predstaviteľov parlamentných politických strán k zmene ústavy kvôli referendu o predčasných voľbách. Zároveň vyzvala lídrov koaličných strán, aby splnili svoje sľuby a umožnili zmenou ústavy čo najskoršie konanie referenda. Zmenu ústavy považuje HLAS za jedinú cestu, ako možnosť dospieť k referendu a naplneniu práva 600-tisíc občanov, ktorí oň požiadali. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.
"Je hanbou, že 32 rokov po Novembri sa ľudia márne domáhajú svojho základného ústavného práva. Vyzývame preto pani prezidentku, aby tak, ako prejavila starosť o ústavnú čistotu referenda, dnes prejavila starosť o  právo pol milióna občanov Slovenskej republiky, ktorí o toto referendum právoplatne požiadali. Vyzývame vládu, aby bezodkladne podala do legislatívneho procesu zmenu ústavy, ktorá referendum umožní. Po uplynutí polročnej lehoty už nie je priestor na žiadne ďalšie výhovorky," povedal líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini.

Ako sa uvádza v tlačovej správe, Hlas pripomína, že 17. november 1989 bol sviatkom spolupatričnosti, nádeje z budúcnosti  a búrania ostnatých drôtov, ktoré nás delili od okolitého sveta. "Nedovoľme dnes vystavať tieto ostnaté drôty znova. Nie na našich hraniciach, ale v našich srdciach, vzťahoch a skrz naskrz celým Slovenskom. Nedovoľme ďalšie rozdeľovanie spoločnosti, ďalšie výbuchy nenávisti jeden voči druhému. Nič viac nepotrebujeme v tejto nesmierne ťažkej dobe, ako je vzájomné pochopenie, držanie za jeden povraz, rešpekt k iným názorom a postojom,  ale hlavne pokoj. A obávam, že sa dožijeme ďalšieho hnevu a sklamania u ľudí, ak im neumožníme vyjadriť svoj postoj v referende," zdôraznil Peter Pellegrini.

Zdroj: noviny.sk/HLAS-SD

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:55 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
07:10 Noviny TV JOJ
05:25 Kixšou
05:35 Nové bývanie
06:35 Kutyil s.r.o. II.
05:05 Top Star
05:15 Súdna sieň
06:05 Extrémne prípady
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:00 Já, knedlíček
07:55 Dovolená s cizincem
09:30 Příběh mořské panny