Predsedníctvo Za ľudí má o člena menej. František Majerský odchádza zo strany

29.08.2021 15:31 Noviny.sk Politika

Predsedníctvo Za ľudí má o člena menej. František Majerský odchádza zo strany

Archívne video
embed kód
BRATISLAVA / Prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov a člen predsedníctva strany Za ľudí František Majerský odchádza zo strany Za ľudí. Oznámil to v otvorenom liste, ktorý poskytol podpredseda strany Za ľudí a poslanec Národnej rady SR Vladimír Ledecký.

Majerský sa vzdáva členstva v strane a zároveň mu tak končí aj mandát v predsedníctve, do ktorého ho navrhla líderka strany Veronika Remišová na sneme v Trenčianskych Tepliciach v roku 2020. Podľa neho už nie sú stranou, ktorá pomáha ľuďom, je tu pre nich a háji ich záujmy. Podotkol, že nie sú nič z toho, prečo vznikli.

V liste uviedol, že posledné mesiace sa ukazuje, že strana Za ľudí tu nie je pre ľudí. "Mrzia ma tieto moje slová, lebo sám som súčasťou tohto omylu spoločnosti, omylu ľudí, ktorí verili, že prinesieme zmenu. Zmena sa však nekoná, ba dokonca sa dejú veci, voči ktorým sme ostro vystupovali a voči ktorým sme chceli ako strana bojovať. A tejto rošády ja odmietam byť viac súčasťou," napísal. Odmieta sa pozerať, ako sa z funkčnej strany stáva nefunkčná, ako jej niektorí členovia pozerajú len na svoje záujmy. Je podľa neho nemysliteľné, že takýmito nerozumnými rozhodnutiami stojí strana pred rozkladom a rozpadom. Dodal, že nebol žiadnym straníckym či politickým nominantom a svoju prácu vykonával preto, že chcel pomôcť strane a zdravotníctvu. Zdôvodnil, že preto viac nemôže a nechce byť súčasťou tejto strany.

Tlačové oddelenie strany Za ľudí uviedlo, že strana rešpektuje Majerského rozhodnutie a jeho odchod nemá na prácu predsedníctva strany žiadny vplyv. Dodalo, že veľká väčšina predsedníctva aj členov strany je jednotná a bude pokračovať v presadzovaní dobrých riešení a hodnôt strany. Remišová odchod Majerského považuje za snahu frakcie ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej (Za ľudí) poškodiť stranu predtým, ako z nej skupina odíde. "K argumentom pána Majerského len malý príklad. Pán Majerský sa dlhé roky snažil o vybavenie obcí defibrilátormi, ktoré v prípade zlyhania srdca môžu zachrániť život človeka pred príchodom sanitky. Minulé vlády problém neriešili, hoci mali k dispozícii tie isté európske fondy ako máme dnes a mali navyše dostatok času. Keď mi pán Majerský tento problém nedávno spomenul, začala som situáciu riešiť a po dohode s ministrom zdravotníctva a vnútra dnes rokujeme s Európskou komisiou o financovaní systémového riešenia," uviedla. Zároveň podotkla, že roky zanedbávané problémy sa nedajú vyriešiť za pár mesiacov, no strana Za ľudí podľa nej vždy presadzovala a bude presadzovať svoje hodnoty a rozumné riešenia pre ľudí na Slovensku. Na záver Majerskému poďakovala a vyjadrila podporu v jeho práci záchranára.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:10 Uhorčík
22:50 Kingsman: Zlatý kruh
01:50 Nečakané odhalenie
20:30 Oktagon zápasenie
00:20 Najväčšie svetové talenty
02:10 Leto 2003
22:10 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:05 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
00:05 Heydrich: Muž so železným srdcom
22:10 Kúzlovanie
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:45 Cesta za pokladom
21:45 Svatební obřad
23:25 Záhada Hory mrtvých
01:00 Dopis na rozloučenou