Slovensko pozná mená štyroch kandidátov na generálneho prokurátora

Slovensko pozná mená štyroch kandidátov na generálneho prokurátora

BRATISLAVA / Slovensko už čoskoro čaká voľba nového generálneho prokurátora. Pôjde o zaťažkávaciu skúšku súčasnej vládnej koalície, či to naozaj myslí vážne s bojom proti korupcii. V minulosti na tieto voľby padal tieň podozrenia z korumpovania poslancov parlamentu. Rada prokurátorov, ktorá nesúhlasí s tým, aby ich viedol neprokurátor, teraz zverejnila štyri mená. Je medzi nimi aj človek, ktorého odmietal Smer a tiež muž, ktorý stojí za väzobným stíhaním Mariana Kočnera.

"Treba vybrať dobrého generálneho prokurátora, ktorý bude razantný, nebude sa báť urobiť zmeny," vyhlásil predseda rady prokurátorov Juraj Purgat. 

Rada prokurátorov budúci týždeň rozhodne, kto bude ich favorit. Nomináciu si vyslúžili už raz zvolený Jozef Čenteš, Tomáš Honz, Rastislav Remeta a Ján Šanta. "Tieto mená sme vybrali z prokurátorských rád, a tak sme sa na nich zhodli," povedal Purgat. 

"V prípade, ak budem navrhnutý relevantnými subjektami, ktorých podporu budem pociťovať ako prejav úcty, pôjdem do toho," reagoval prokurátor Čentéš. 

"Hádam po bezmála 30-ročnom prokurátorskom úsilí na všetkých zložkách prokuratúry, teda konkrétne 91, s takými pracovnými výsledkami, ako mám, myslím, že spĺňam predpoklady na nomináciu," odpovedal prokurátor Šanta. 

No a takto ohodnotil šéf rady prokurátorov svojho šéfa, ktorého si presadila minulá vláda: "No, myslím si, že to mohlo byť aj lepšie," pripustil Purgat. 

O tom, kto sa stane v konečnom dôsledku generálnym prokurátorom, rozhodne parlament. "Nič nie je dopredu sľúbené, preto sa teším, že sú štyria kandidáti a bude ich pokojne aj 20," uviedol podpredseda NR SR Juraj Šeliga (Za ľudí).

Naposledy sme v relácii Na hrane privítali Milana Krajniaka a Erika Tomáša. Celú časť si môžete pozrieť tu: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:35 ZLATÁ MASKA
12:20 MILÁČIKOVO
13:00 VIP Nákupné maniačky s Norou Mojsejovou
11:00 NOVÉ BÝVANIE
12:25 Voda pre slony
15:00 "Adéla ještě nevečeřela"
11:00 Áno, šéfe USA VI.
12:25 Kto porazí šéfkuchára
12:55 Kto porazí šéfkuchára
11:45 Bob staviteľ XV. - XVIII.
12:00 Maxipes Fík
12:10 Dážďovečky
11:35 Sladko-slaná láska
13:15 Životy svatých 1/2
14:55 Altamira