Harabin opäť zvažuje prepočítanie hlasov

04.03.2020 12:33 Noviny.sk Politika

Harabin opäť zvažuje prepočítanie hlasov

Archívna reportáž
V prezidentských voľbách Harabin podal podnet na Ústavný súd. Takéto boli jeho vyjadrenia. embed kód
BRATISLAVA / Líder strany Vlasť Štefan Harabin zvažuje podnet na Ústavný súd SR v súvislosti so parlamentnými voľbami, ktoré sa konali 29. februára. Bývalý sudca to uviedol na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti, pretože jeho strana vo voľbách nezískala ani tri percentá hlasov.

„Zvažujeme ústavnú sťažnosť na priebeh volieb. Množia sa totiž správy o tom, že priebeh volieb nebol v poriadku a nie sme sami, ktorí to tvrdia. Kontaktujú nás znechutení voliči strany a prichádzajú so svedectvami o tom, že volebné lístky a v konečnom dôsledku výsledné počty hlasov mali byť manipulované rôznymi spôsobmi. Mnohým chýbajú preferenčné krúžky, iní nám zasielajú fotky s porušenými plombami na urnách pre nepoužité volebné lístky a na pochybenia sa sťažujú aj voliči zo zahraničia. Dokonca, že boli zámerne znižované počty hlasov odovzdaných strane Vlasť a aj fyzicky likvidované lístky s číslom 17,“ uviedol Harabin.

„Pochybností je teda viac než dosť. Ak máte dôvodné podozrenie alebo konkrétne dôkazy o manipulácii, prosíme vás, urýchlene kontaktujte stranu Vlasť,“ dodal Harabin.

Ústavnú sťažnosť zvažuje v súčasnosti aj dvojkoalícia strán Progresívne Slovensko(PS)/Spolu-občianska demokracia, ktorej sa vo voľbách nepodarilo prekročiť potrebnú sedempercentnú hranicu na vstup do Národnej rady SR. Voľby ovládlo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pred stranou Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) a hnutím Sme rodina.

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
17:30 NOVINY
15:25 Policajti v akcii
16:25 Policajti v akcii
17:30 Kosti X.
15:50 C.S.I.: Kriminálka Miami IV.
16:50 Súdna sieň
17:55 Súdna sieň
16:10 Ocko hrdina
16:20 Zatancuj si s Nely
16:35 Macko Uško
14:35 Zůstaň nablízku
16:20 Rodinná loupež
18:05 Nine