Osobitná komisia súdnej rady rozhodovala o osude členov, ktorí na sudcovskú stoličku vybrali Maruniakovú

Osobitná komisia súdnej rady rozhodovala o osude členov, ktorí na sudcovskú stoličku vybrali Maruniakovú

BRATISLAVA / Osobitná komisia súdnej rady sa zaoberala výberovým konaním, cez ktoré sa sudkyňa Zuzana Maruniaková pred rokmi dostala na svoju pozíciu. Objavili sa totiž tvrdenia, že konanie bolo zmanipulované. Osobitná komisia upozornila na závažné pochybenia a teraz rozhodovala o osude ľudí, ktorí Maruniakovú na sudcovskú stoličku vybrali.

Osobitná komisia súdnej rady vznikla, aby skúmala sudcov spomínaných v Kočnerovej threeme. Jednou z nich je aj Zuzana Maruniaková, ktorú podľa threemy mali Kočner s Jankovskou riadiť v kauze zmenky. 

K: "Ahoj, Zuza , ok?"
J: "Zatiaľ, hej. Asi trošku prelaknutá po dnešku."
K: "Tak nech robí, čo má. Lebo skončí, na Kuciaka."

Kom: Práve na to, ako sa Maruniaková dostala do sudcovského taláru si komisia posvietila a preverila výberové konanie na sudcov Okresného súdu Bratislava V. Zistila závažné chyby. Zuzana Maruniaková sa stala sudkyňou pred 7 rokmi. časť členovej výberovej komisie sa preto dnes postavila pred súdnu radu. A tvrdila, že toto výberové konanie nebolo zmanipulované.


Komisii tiež vyčítali, že ich k veci nevypočula. "Ja netvrdím to, že títo ľudia sú bezúhonní alebo budú, alebo nebudú odsúdení, budú disciplinárne potrestaní. Ja odmietam prekročenie kompetencie," vyjadrila sa členka súdnej rady Marcela Kosová. "Dvaja z týchto sudcov, ktorí sa dostali v rámci výberových konaní za sudcov, ako pracovníci ministerstva spravodlivosti, nerobili dobré meno justícií," poznamenala Elena Berthotyová, členka súdnej rady a osobitnej komisie súdnej rady. 

Súdna rada nakoniec po 2 hodinách ostrej diskusie návrh na disciplinárne konanie členov výberovej komisie a ich vyškrknutie zo zoznamu neschválila. 

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:30 Hry o život: Skúška ohňom
13:30 Šesť dní, sedem nocí
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
12:15 VŠETKO ČO MÁM RÁD
14:15 INKOGNITO
15:50 INKOGNITO
12:30 Kuriér
13:55 Hawaii Five-0 X.
14:50 Hawaii 5.0 X.
13:05 Ruby z dúhy I.
13:15 Rybičky Flip a Flap
13:25 Viking Vicky
11:50 Životy svatých 2/2
13:35 Perfektní prázdniny
15:25 Pomáda: Živě