Poslanci sa opäť zišli, aby prerokovali rôzne návrhy. Tie sa týkali obmedzení prezidenta, ale aj športovcov

Poslanci sa opäť zišli, aby prerokovali rôzne návrhy. Tie sa týkali obmedzení prezidenta, ale aj športovcov

BRATISLAVA / Dvaja koaliční poslanci, ktorí mnoho rokov pôsobili vo futbalovom Slovane Bratislave, Dušan Tittel a Dušan Galis sa rozchádzajú v názore, aké má byť postavenie športovca v profesionálnom klube. Ukázalo sa to aj počas dnešného rokovania parlamentu.

Novelu predložili dvaja bývalí futbalisti, reprezentanti, ktorí tu pôsobia vo farbách SNS - Dušan Tittel a Tibor Jančula. Jej podstata je v tom, že profesionálny športovec by v klube mohol pôsobiť aj ako podnikateľ-živnostník, a nielen ako zamestnanec, ako to platí v súčasnosti. "Predovšetkým chceme odstrániť diskrimináciu športovcov kolektívnych športoch, ktorí doteraz mohli podpisovať zmluvy len zamestnanecké podľa zákonníka práce," uviedol Dušan Tittel, poslanec NR SR za SNS. 

Poslanci novelu výraznou väčšinou posunuli na ďalšie rokovanie. Majster Európy a úspešný tréner Dušan Galis sa však zdržal. "Zo zamestnancov ideme robiť živnostníkov, proti čomu ja som. a myslím, že aj UEFA už podala nejakú sťažnosť na futbalový zväz, takže bolo by dobre, aby sme sa touto otázkou zaoberali," povedal Dušan Galis, poslanec NR SR za Smer-SD. 

Exminister práce a dlhoročný športový funkcionár Jozef Mihál považuje návrh za zlý, pretože kolektívnym športovcom sa oklieštia ich práva. "Či hokejisti, basketbalisti, či hádzanári nebudú mať takú ochranu voči napríklad vyhodeniu z klubu, ako majú teraz," dodal Jozef Mihál, poslanec NR SR za Spolu. 

SNS v parlamente neuspela s dvomi návrhmi, vrátane toho, aby vzniklo nové ministerstvo športu a cestovného ruchu. Chýbalo len zopár hlasov - napríklad Fico bol neprítomný a väčšina Mosta sa zdržala. Danko podvečer zareagoval slovami, že sa už nezúčastní na žiadnom rokovaní koaličnej rady a SNS nebude podporovať zákony Mosta, lebo Bugár ho podrazil. Na čo Bugár kontroval, že Most avizoval, že nepodporí niektoré návrhy zákonov SNS. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:30 Prvé oddelenie II.
05:55 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:05 Prvé oddelenie
05:40 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
06:05 BUČKOVCI 3
07:25 Keď je pečenie umenie III.
07:55 Keď je pečenie umenie III.
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
05:05 12 darů do života
07:10 Lord of the Dance
08:55 Psí poslání