Ministri schválili navýšenie platov učiteľom. Saková so svojím návrhom mala menej šťastia

Ministri schválili navýšenie platov učiteľom. Saková so svojím návrhom mala menej šťastia

BRATISLAVA / Rokovanie vlády bolo expresné. Bez problémov a pripomienok ministri schválili navýšenie platov pre učiteľov o 10 percent. Menej šťastia naopak mala ministerka vnútra Denisa Saková. Prečo?

Dá sa povedať, že vláda už funguje v predvolebnom režime, keďže platí oznam premiéra Petra Pellegriniho o tom, že žiadne zásadnejšie materiály už ministri predkladať nemajú, pretože by sa nestíhali lehoty. Posledná parlamentná schôdza, na ktorej sa predkladali vládne návrhy zákonov, s ktorými ráta napríklad aj štátny rozpočet bola októbrová. Tá začne budúci týždeň a zákony sa na vláde museli schváliť do 27. septembra. 

V stredu bolo na programe sedem bodov, z toho z tých zásadnejších, o ktorom sa dlho debatuje je zavedenie novej formy identifikátorov. Tento projekt je nafinancovaný na viac ako osem miliónov eur. Tento zákon ale napokon z rokovania stiahli a presunuli podľa informácií TV JOJ na budúci týždeň. Bez ohľadu na to či ho vláda schváli o ňom parlament už rokovať nebude. Návrh si tak zrejme počká na nového ministra., ktorý vzíde po marcových voľbách. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:35 Profesionáli III.
20:25 To bude boj!
22:30 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:45 Súdna sieň
20:10 Dr. House I.
21:00 Hawaii 5.0 IX.
19:35 Volám sa Caillou V.
20:00 Ferdo Mravec
20:30 Robošváb III.
18:15 Tajemství úspěchu
20:15 Zlato
22:20 Santa je pořád úchyl!