Ministri schválili navýšenie platov učiteľom. Saková so svojím návrhom mala menej šťastia

Ministri schválili navýšenie platov učiteľom. Saková so svojím návrhom mala menej šťastia

BRATISLAVA / Rokovanie vlády bolo expresné. Bez problémov a pripomienok ministri schválili navýšenie platov pre učiteľov o 10 percent. Menej šťastia naopak mala ministerka vnútra Denisa Saková. Prečo?

Dá sa povedať, že vláda už funguje v predvolebnom režime, keďže platí oznam premiéra Petra Pellegriniho o tom, že žiadne zásadnejšie materiály už ministri predkladať nemajú, pretože by sa nestíhali lehoty. Posledná parlamentná schôdza, na ktorej sa predkladali vládne návrhy zákonov, s ktorými ráta napríklad aj štátny rozpočet bola októbrová. Tá začne budúci týždeň a zákony sa na vláde museli schváliť do 27. septembra. 

V stredu bolo na programe sedem bodov, z toho z tých zásadnejších, o ktorom sa dlho debatuje je zavedenie novej formy identifikátorov. Tento projekt je nafinancovaný na viac ako osem miliónov eur. Tento zákon ale napokon z rokovania stiahli a presunuli podľa informácií TV JOJ na budúci týždeň. Bez ohľadu na to či ho vláda schváli o ňom parlament už rokovať nebude. Návrh si tak zrejme počká na nového ministra., ktorý vzíde po marcových voľbách. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:25 Áno, šéfe USA III.
19:30 Profesionáli III.
20:25 Pravá blondínka
18:00 Súdna sieň
19:00 Súdna sieň
20:10 Kosti III.
18:40 Požiarnik Sam IX.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
18:25 Děkan Spanley
20:15 Nebezpečná laskavost
22:20 Let