Šesťčlenná rodina prišla o strechu nad hlavou. V noci ich dom pohltili plamene

Šesťčlenná rodina prišla o strechu nad hlavou. V noci ich dom pohltili plamene

BÔRKA / Drevenú stavbu bez súpisného čísla v obci Bôrka pri Rožňave v utorok v noci pohltili plamene. Išlo o príbytok, v ktorom žila 6 -členná rodina s malými deťmi. Pravdepodobnou príčinou požiaru je manipulácia s otvoreným ohňom. Ten sa po stavbe zrejme rozšíril z piecky, v ktorej si rodina kúrila. Napriek rýchlemu zásahu hasičov zhorela rodine strecha nad hlavou úplne do tla.

Z príbytku sa začali šíriť plamene. V čase požiaru sa v ňom nachádzali rodičia so štyrmi maloletými deťmi. Našťastie sa im podarilo pred plameňmi uniknúť a nik sa nezranil. 

K požiaru prišli ako prví dobrovoľní hasiči, ktorým sa v krátkom čase podarilo požiar lokalizovať. Do príchodu profesionálov pomáhali s hasením aj miestni obyvatelia. "Horela jednoduchá stavba bez popisného čísla, ale neboli dodržané bezpečné vzdialenosti medzi jednotlivými objektmi a začala horieť aj druhá stavba podobného charakteru," vraví veliteľ zásahu Elemír Kerekes. 

Keďže však stavba bola drevená, zhorela do tla. Nachádzalo sa tam ešte niekoľko skrytých ohnísk, ktoré hasiči hľadali pomocou termo-kamery. Strhnúť museli aj strechu, aby sa k nim dostali. 

Rodina strávila noc zrejme u príbuzných. Čo s nimi ale bude ďalej, netušia. 

Pozrite si archívnu reportáž o nedávnom požiari továrni v Trnave: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:20 Noviny TV JOJ
05:05 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:20 NOVÁ ZÁHRADA
05:25 Súdna sieň
05:30 Prvé oddelenie
06:00 Mutanti
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:10 Síla naděje
07:05 Trable dívčí kapely
08:45 Bohové Egypta