Pellegrini má nových poradcov v Rade múdrych, ako svoj tím rád nazýva

21.10.2018 10:24 Noviny.sk Politika
Pellegrini má nových poradcov v Rade múdrych, ako svoj tím rád nazýva Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini
BRATISLAVA / Premiér Peter Pellegrini predstavil svojich nových poradcov. Radu múdrych, ako ich spoločne nazýva, postupne predstavil na sociálnej sieti. V tíme má päť ľudí.

Pellegriniho tím tvoria poradca pre zahraničnú politiku - bývalý veľvyslanec v USA Peter Kmec, ekonomický expert zo SAV Vladimír Baláž, analytička Alena Sabelová, marketingový expert Peter Littmann a podnikateľ Štefan Rosina.

Peter Kmec bol od roku 2012 veľvyslanec Slovenska v USA, v zahraničnej službe pracuje od vzniku Slovenska. Pred tým bol veľvyslancom vo Švédsku, pôsobil aj v Izraeli či ako riaditeľ kancelárie ministra zahraničných vecí.

Vladimír Baláž pôsobí v Slovenskej akadémii vied. "My sa už do budúcnosti naozaj nemôžeme profilovať ako krajina, ktorá žije z nejakej lacnej práce a nízkych daní. Budeme sa musieť omnoho viacej spoliehať na vysokokvalifikované práce, na inovácie a výskum, pretože z týchto vecí pochádza bohatstvo vyspelých krajín,“ hovorí Baláž na videu. Baláž sa počas svojej kariéry venoval ekonomickým dôsledkov demografických zmien či dopadu vedy, výskumu a inovácií na konkurencieschopnosť ekonomiky.

Alena Sabelová je generálna riaditeľka sekcie riadenia investícií podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu. V Pellegriniho tíme bude mať témy dobre spravovanej spoločnosti, školstva či zdravotníctva. Ako vysvetlila, do tímu poradcov šla aj preto, že s Pellegrinim už pracovala, keď bol podpredsedom vlády. "Témy ako je starnúca populácia alebo nastupujúca digitalizácia, robotizácia výrazne ovplyvnia životy v našich krajinách. Môže sa zdať, že sú to témy, ktoré nevyžadujú akútne riešenia, nekričia po pozornosti, ale všetci vieme, že ak sa im nebudeme venovať, tak dôsledky neriešenia budú veľké,“ povedala vo svojom videu Sabelová.

Expertom na marketing bude zakladateľ firmy Brandinsider Peter Littmann, ktorý po auguste 1968 emigroval do Nemecka. Podľa svojich slov chce prispieť k tomu, aby sa zlepšila konkurencieschopnosť slovenských podnikov.

Prezident Matador holdingu Štefan Rosina sa s Pellegrinim pozná dlhšie cez radu pre vedu, výskum a inovácie. Jeho ambíciou je na báze doterajších skúseností hovoriť o stave priemyslu a rozvoji slovenského hospodárstva.

Najnovšie sa Peter Pellegrini vyjadril k situácii na cestách a k ich stavu. Pozrite si reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:50 INKOGNITO
14:00 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
15:35 Extrémni žgrloši III.
12:30 NA CHALUPE
14:10 Prvé oddelenie
14:40 EXTRÉMNE PRÍPADY
12:50 Hawaii 5.0 VIII.
13:45 Kosti
14:30 Dr. House VII.
13:35 Viking Vicky
13:50 Volám sa Caillou V.
14:10 Medzi nami zvieratkami
12:55 Cesta za králem trollů
14:50 Který je ten pravý?
16:40 Red Dog - psí legenda