Danko: Rekreačné poukážky sú pomocou aj pre firmy

13.09.2018 17:10 Noviny.sk Politika
Danko: Rekreačné poukážky sú pomocou aj pre firmy
BRATISLAVA / Novela zákona o podpore cestovného zákona z dielne strany SNS prešla v parlamente do druhého čítania. Zamestnávatelia by mali od budúceho roka povinne poskytovať príspevok na rekreáciu. A to maximálne vo výške 275 eur. Andrej Danko v tejto súvislosti reagoval aj na obvinenia opozície.

Predseda Národnej rady Andrej Danko reagoval vo štvrtok na obvinenia opozície, ktorá tvrdí, že systémová dávka v podobe rekreačných poukazov je
vylobovaná od podnikateľov v cestovnom ruchu. "Ale už niekedy ma to naozaj nebaví, pretože ak mám ešte aj vysokoškolsky vzdelaným múdrym ľuďom vysvetľovať, že je to nástroj, ktorý pomáha. Tak potom rozmýšľam, či si Slovensko nevyskúša vládu Kolára s Kotlebom, ale aj Sulíka s Matovičom," vyjadril sa k správaniu opozície. 

​Šéf parlamentu obvinenia odmieta a hovorí, že paradoxne rekreačné poukážky pomôžu firmám ušetriť. "Ak vám dnes chce zamestnávateľ dať odmenu 275 €, jeho to stojí 372 € a vy v čistom dostanete len 238 €. Ak vás však odmení vo forme rekreačného poukazu, on ušetrí 100 € a vy dostanete o viac ako 30 € viac. Ide o jedinečnú systémovú odmenu, ktorá je oslobodená od odvodov a daní," vysvetlil.  

"Rekreačné poukazy budú fungovať ako stravné lístky. To bola základná dohoda aj s ministrom financií, aj s legislatívou. Pri zamestnávateľoch nad 49 ľudí to bude povinné," dodal rázne k ich fungovaniu voči zamestnávateľovi a zamestnancovi. 

Danko zároveň vyzval opozíciu, aby prestala útočiť na systémové opatrenia, ktoré prinášajú efekt. "Zrušili sme daňové licencie, zvýšili paušálne náhrady, zrušili daň z príjmu a ideme aj znížiť daň na ubytovacie služby,  a asi poslanci z opozície sú smutní, že to neurobili oni," reagoval ďalej na opozíciu, ktorá menia svoje názory pred médiami.

Príspevok by mal podľa Andreja Danka predstavovať 55 percent oprávnených nákladov na rekreáciu. Platiť to má pre zamestnancov, ktorí pracujú pre zamestnávateľov nepretržite aspoň jeden rok a majú pracovný pomer dohodnutý na ustanovený čas. 

Pozrite si záznam z celej tlačovej konferencie Andreja Danka:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:30 Rozum v hrsti
23:50 FBI
00:45 Myšlienky vraha III.
22:50 Votrelec: Covenant
01:25 Teória spokojnosti I.
02:05 NA CHALUPE
22:55 Dokázaná nevina
23:45 Plastický chirurg z Beverly Hills II.
00:35 POLICAJTI V AKCII
22:55 Okido I.
23:05 Jahôdka a jej kamaráti I.
23:30 Arthur a Minimojovia
22:10 S tváří anděla
23:55 Neklidná mysl
01:40 REC