Saková predĺžila Ficovi ochranku. Mohlo by dôjsť k ohrozeniu jeho zdravia a života, tvrdí

Saková predĺžila Ficovi ochranku. Mohlo by dôjsť k ohrozeniu jeho zdravia a života, tvrdí

BRATISLAVA / Ministerka vnútra Denisa Saková predĺžila Robertovi Ficovi ochranku o ďalšie mesiace s vysvetlením, že expremiérovi hrozí fyzický útok a ublíženie na zdraví, pričom na predĺženie majú dôkazy. Pridelenie ochranky budú podľa ministerky prehodnocovať na mesačnej báze. Robert Kaliňák podľa slov Sakovej o predĺženie ochranky nepožiadal.

Ministerka vnútra Denisa Saková v stredu po rokovaní vlády oznámila, že poslancovi Robertovi Ficovi schválila predĺženie poskytnutej ochranky, nakoľko podľa jej slov obdržali informácie, ktoré nasvedčujú tomu, že by mohlo byť ohrozené jeho zdravie či život. Dôvody, ktoré rozhodli v prospech predĺženia ale konkretizovať podľa jej slov nemôže.

Ochranku dostal na dobu neurčitú s tým, že jej dôvody budú prehodnocovať na mesačnej báze. Robert Kaliňák podľa Sakovej o predĺženie ochranky nepožiadal. 

Expremiér Robert Fico na tlačovej konferencii povedal, že je bežné, ak ochranka ešte u premiéra aj po skončení vo funkcii chvíľu ostane. Jeho dôvody, prečo chce ešte ochranku, akceptovali, ale sú pod stupňom utajenia. Takisto berie na vedomie, že jeho dôvody sa budú preverovať. "Pôjde o špeciálny typ spolupráce, autá patria strane Smer-SD, takže je to taká spolupráca na polovičku," dodal Fico.

Podpredseda SaS Ľubomír Galko je presvedčený, že žiadne bezpečnostné riziká neexistujú. "Je jasné, že akonáhle Robert Fico vystrčí nos bez toho, že by mal za sebou dvoch ochrankárov, tak to od občanov Slovenskej republiky kúpi. Oni mu plasticky vysvetlia, ako sú spokojní s jeho politickou prácou. Ale som presvedčený, že slovenský národ je holubičí, preto Ficovi ani žiadnemu inému politikovi nehrozí fyzické nebezpečenstvo," povedal Galko. Podľa neho to, že bude používať auto strany Smer-SD, je len prostriedok, ako zalepiť ľuďom oči. Galko si myslí, že Fico má strach zodpovedať sa za výsledky svojej politickej činnosti a má strach vypočuť si ľudí, čo si myslia.

Utorkové rokovanie vlády obsahovalo spočiatku sedem bodov, no počas rokovania pribudlo ďalších sedem. Spočiatku viselo vo vzduchu, či sa bude rokovať aj o zákone voľby nového policajného prezidenta, napokon sa ale na tento bod rokovanie nedostalo. 

Rokovalo sa aj o návrhu národného investičného plánu Slovenska na rok 2018 až 2030. Materiál je už schválený.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Fórky, vtipky XXVIII.
05:10 INKOGNITO
06:00 KINOSÁLA
06:10 Nevinní
05:25 Prvé oddelenie
05:50 Prvé oddelenie
06:15 Kutyil s.r.o. II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:05 Twilight sága: Rozbřesk - 1. část
07:10 Výlet s mámou
09:05 Který je ten pravý?