Vláda v Bardejove hovorila aj o nových pracovných miestach

Vláda v Bardejove hovorila aj o nových pracovných miestach

BARDEJOV / Vláda po Medzilaborciach v stredu zasadala v Bardejove. Aj do tohto okresu potečú milióny eur. Do roku 2022 by tam malo vzniknúť takmer 1400 pracovných miest.

S výjazdovými rokovaniami v tomto roku začala vláda koncom februára. Potom ich na nejaký čas prerušila vládna kríza, ktorá prepukla po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Aj v Bardejove zasadal už ten zrekonštruovaný kabinet. Do tohto okresu na severovýchode Slovenska vláda posiela regionálny príspevok vo výške takmer 3,8 milióna eur. Ten bude priamo použitý na vytvorenie 1370 pracovných miest.

Tak ako v doterajších okresoch vláda odklepla aj pre Bardejovský okres milión eur navyše. Ten poputuje priamo do mesta Bardejov a do okolitých obcí. Za tieto peniaze si samosprávy budú rekonštruovať cesty, obecné úrady, domy smútku a podobne. Najväčšia čiastka poputuje na revitalizáciu detského ihriska na brehu rieky Topľa.

Podľa predsedu vlády Petra Pellegriniho je cieľom týchto investícií zlepšiť postavenie regiónu a znížiť v ňom výraznejšie nezamestnanosť. Podľa neho je potrebné vytvoriť podmienky na atraktívne pracovné miesta najmä pre ľudí, ktorí tento región pre prácu opúšťajú. "Tí, ktorí za prácou opúšťajú buď denne alebo týždenne, alebo na mesačnej báze tento okres, aby sa mohli vrátiť naspäť," povedal premiér. 

Vláda zasadala predtým v Medzilaborciach. Pozrite si archívnu reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:40 Súdna sieň
05:10 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:10 TOP STAR
05:25 Panelák
06:10 Profesionáli III.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:00 Zlatokopka
07:40 Anděl v utajení
09:15 Princ a já: Královské líbánky