Oblačno
24°
Bratislava
Alfréd
19.6.2024
Pellegrini v Štrasburgu. Venoval Rade Európy bustu Alexandra Dubčeka
Zdielať na

Pellegrini v Štrasburgu. Venoval Rade Európy bustu Alexandra Dubčeka

Google News Button Sledovať správy

ŠTRASBURG / Vláda v stredu rokovala bez premiéra Petra Pellegriniho. Je totiž vo francúzskom Štrasburgu, kde vystúpil v Rade Európy. Poslanci sa zaujímali aj o vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Premiér zdôraznil, že jej objasnenie je jednou z priorít.

Premiér Peter Pellegrini v stredu navštívil francúzske mesto Štrasburg. Vystúpil s príhovorom v pléne parlamentného zhromaždenia Rady Európy. Vo svojom príhovore zdôrazňoval najmä pomoc, ktorú mladá slovenská demokracia po roku 1989 dostala od Rady Európy. Potom odpovedal na poslanecké otázky, ktoré pokrývali široké spektrum aktuálneho politického diania na Slovensku. 

Od postojov k zahranično-politickým otázkam, ako je budúcnosť sankcií voči Rusku cez rozširovanie Európskej únie o krajiny západného Balkánu až po aktuality, ako je napríklad vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, či o situácií Rómov na Slovensku.

Nakoniec Peter Pellegrini venoval Rade Európy bustu Alexandra Dubčeka a slávnostne odhalil aj hviezdu venovanú taktiež Alexandrovi Dubčekovi s nápisom - Verím v dobro človeka. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy