Kiska sa už rozhodol, kto bude dočasná náhrada za Druckera

17.04.2018 09:21 Noviny.sk Politika

Kiska sa už rozhodol, kto bude dočasná náhrada za Druckera

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Prezident Andrej Kiska sa už rozhodol, kto povedie Ministerstvo vnútra po rezignácii Tomáša Druckera. Riadením ministerstva poverí premiéra Slovenskej republiky Petra Pellegriniho. V utorok o 11. hodine v prezidentskom paláci príjme rezignáciu Tomáša Druckera, ktorý v pondelok ohlásil, že sa vzdáva funkcie.

Informáciu o tom, kto povedie Ministerstvo vnútra zverejnil prezidentov hovorca na svojej sociálnej sieti. 

Tomáš Drucker uviedol, že odchod z funkcie je jeho slobodné rozhodnutie. Tvrdí, že nechcel podľahnúť tlakom mnohých ľudí, ktorí s požiadavkou odvolania policajného prezidenta prichádzali na námestia miest, pretože je presvedčený o tom, že štát by nemal byť spravovaný na základe vyvolaného tlaku demonštrantov, opozície alebo médií. "Ja som tri týždne mal možnosť sa rozprávať nielen s policajným prezidentom, ale aj s mnohými inými ľuďmi. Overoval som si mnohé pohľady. Tie, pre ktoré bol policajný prezident kritizovaný, pýtal som sa ľudí na generálnej prokuratúre, na inšpekcii, v rámci policajného zboru, pozeral som sa, čo v minulosti policajný prezident dosiahol a urobil a dospel som k záveru, že si nemyslím, že je správne a spravodlivé odvolať Tibora Gašpara." Sám však tvrdí, že sa chce aj v budúcnosti vedieť na seba pozrieť v zrkadle.

Ak by bol chcel odvolať Tibora Gašpara, nikto by mu v tom nezabránil, dodal. Aj ak by to malo znamenať, že by ho odvolal a následne sám odišiel. 

Drucker potvrdil, že: "existujú v súčasnosti dôvody, v podobe spoločenskej polarizácie, ktorá priamo súvisí s jeho osobou a zotrvaním, pre ktoré mohol prezident policajného zboru ponúknuť svoju rezignáciu." 

​Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, Facebook/Roman Krpelan

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 Súdna sieň
10:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
12:00 NOVINY O 12:00
09:15 Stratené duše V.
10:15 Stratené duše V.
11:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
09:00 Nákupné maniačky
10:30 Prvé oddelenie
11:00 Spravodlivosť v krvi VII.
09:50 ZáchranáRik II.
09:55 Strážca vesmíru Roger
10:10 Jahôdka a jej kamaráti III.
09:30 O(d)puštění
11:05 Moje krásná učitelka
12:55 Kid