Peter Pellegrini: Nikdy nedám pokyn ministrovi Druckerovi, aby odvolal policajného prezidenta

05.04.2018 18:15 Noviny.sk Politika

Peter Pellegrini: Nikdy nedám pokyn ministrovi Druckerovi, aby odvolal policajného prezidenta

Archívna reportáž
embed kód
VYSOKÉ TATRY / Premiér Peter Pellegrini sa stretol s českým prezidentom Milošom Zemanom, s ktorým sa rozprával o vzťahoch medzi Českou republikou a Slovenskom, ale aj o predsedníctve Slovenska vo V4. Okrem iného sa Pellegrini pred novinármi vyjadril aj k ministrovi vnútra Tomášovi Druckerovi, ktorého organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko žiadajú o odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara.

Premiér sa vyjadril aj k zhromaždeniam, ktoré sa vo štvrtok podvečer začali v 25 slovenských mestách. "Ľudia majú právo vyjadriť svoj názor. Je to určitá časť verejnosti, ktorá vyjadruje svoj názor na uliciach. Ako predseda vlády ale nemôžem dopustiť, aby sme emočne podliehali tlakom určitej skupiny," uviedol Pellegrini. 

K požiadavke na ministra vnútra Tomáša Druckera, od ktorého organizátori zhromaždení žiadajú odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara zaviedol jasné stanovisko. "Ako predseda vlády nikdy nevydám pokyn žiadnemu ministrovi, ani teda ministrovi vnútra, aby odvolal policajného prezidenta, pretože tým by som jasne dokázal, že by polícia bola v područí politickej moci, čo absolútne odmietam. Minister Drucker musí mať možnosť v dostatočnej miere sa oboznámiť s celkovým stavom polície a zvážiť, či je vhodné alebo nevhodné odvolať policajného prezidenta," uviedol premiér Pellegrini a dodal, že si nie je istý, či ľudia, ktorí protestujú disponujú všetkými faktami a informáciami, aby mohli relevantne rozhodnúť, ak by takú možnosť mali. 

Peter Pellegrini uviedol, že prezidenta Zemana informoval o tom, čo sa v politickej oblasti dialo na Slovensku za posledné týždne. Dotkli sa aj medzinárodnej situácie súvisiacej s kauzou otráveného agenta Skripaľa. 

Zdroj: noviny.sk, Facebook/Peter Pellegrini

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:10 Krimi
05:30 Noviny TV JOJ
06:20 Krimi
05:40 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
07:00 MOJA PRVÁ DOVOLENKA
08:10 Zvláštne puto
05:05 Extrémna premena III.
05:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
06:50 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
05:10 Ferdo Mravec
05:35 Jahôdka a jej kamaráti III.
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:35 Já a ty
07:20 O myšce a medvědovi
08:50 Který je ten pravý?