Kaliňák zverejnil, dokedy bude chodiť na vládu ako minister

14.03.2018 13:24 Noviny.sk Politika

Kaliňák zverejnil, dokedy bude chodiť na vládu ako minister

BRATISLAVA / Minister vnútra v pondelok rezignoval na svoju funkciu. Na otázku, kedy ju odnesie prezidentovi, odpovedal, čoskoro. Deň D sa zjavne blíži, v stredu napísal na sociálnu sieť status, že to bol jeho posledný deň.

"Dnes som sa zúčastnil posledného zasadnutia vlády vo funkcii podpredsedu vlády a ministra vnútra. Poďakoval som predsedovi vlády, členom vlády, ako aj zamestnancom úradu vlády za dlhoročnú korektnú spoluprácu. Všetko, čo má začiatok, musí mať raz aj koniec. Ďakujem, za vašu podporu a dôveru, veľmi si ju cením," napísal na Facebook minister vnútra Robert Kaliňák. 

Kaliňákove odstúpenie požadovala strana Most-Híd. "Stabilita musí byť zachovaná a vnímam pozorne nielen situáciu v spoločnosti, ale aj požiadavky koaličných partnerov. Preto som sa rozhodol, že na svoju funkciu podpredsedu Vlády SR a ministra vnútra rezignujem. Verím, že aj týmto mojím krokom pomôžem k zachovaniu stability v krajine," uviedol v pondelok Kaliňák dôvody svojho odchodu.

Robert Kaliňák sa rozhodol rezignovať po tom, čo novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú niekto zavraždil na konci februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára. Podľa ďalších informácií by vraždy mohli súvisieť s talianskou mafiou operujúcou na východe Slovenska. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

Zdroj: noviny.sk/Facebook

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:50 Súdna sieň
10:30 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
12:00 NOVINY O 12:00
09:05 Spravodlivosť v krvi VI.
10:15 Hawaii 5.0 VI.
11:35 Prvé oddelenie
08:50 Nákupné maniačky
10:15 Kutyil s.r.o.
11:30 Ochranca II.
09:50 ZáchranáRik II.
09:55 Strážca vesmíru Roger
10:10 Jahôdka a jej kamaráti I.
09:05 Belmondo
11:00 Pan Dokonalý
12:40 Slunce, seno, erotika