Kaliňák zverejnil, dokedy bude chodiť na vládu ako minister

14.03.2018 13:24 Noviny.sk Politika

Kaliňák zverejnil, dokedy bude chodiť na vládu ako minister

BRATISLAVA / Minister vnútra v pondelok rezignoval na svoju funkciu. Na otázku, kedy ju odnesie prezidentovi, odpovedal, čoskoro. Deň D sa zjavne blíži, v stredu napísal na sociálnu sieť status, že to bol jeho posledný deň.

"Dnes som sa zúčastnil posledného zasadnutia vlády vo funkcii podpredsedu vlády a ministra vnútra. Poďakoval som predsedovi vlády, členom vlády, ako aj zamestnancom úradu vlády za dlhoročnú korektnú spoluprácu. Všetko, čo má začiatok, musí mať raz aj koniec. Ďakujem, za vašu podporu a dôveru, veľmi si ju cením," napísal na Facebook minister vnútra Robert Kaliňák. 

Kaliňákove odstúpenie požadovala strana Most-Híd. "Stabilita musí byť zachovaná a vnímam pozorne nielen situáciu v spoločnosti, ale aj požiadavky koaličných partnerov. Preto som sa rozhodol, že na svoju funkciu podpredsedu Vlády SR a ministra vnútra rezignujem. Verím, že aj týmto mojím krokom pomôžem k zachovaniu stability v krajine," uviedol v pondelok Kaliňák dôvody svojho odchodu.

Robert Kaliňák sa rozhodol rezignovať po tom, čo novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú niekto zavraždil na konci februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara vraždy pravdepodobne súvisia s prácou novinára. Podľa ďalších informácií by vraždy mohli súvisieť s talianskou mafiou operujúcou na východe Slovenska. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

Zdroj: noviny.sk/Facebook

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 POLICAJTI V AKCII
05:25 Súdna sieň
06:10 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Súdna sieň
05:50 POLICAJTI V AKCII
06:30 Profesionáli VII.
05:05 Robošváb IV.
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:20 Enderova hra
08:20 Vdaná nevěsta
09:55 Vánoční srdce