Mimoriadne rokovanie o Galkovi nebolo. Napriek tomu sa chcel obhajovať

Mimoriadne rokovanie o Galkovi nebolo. Napriek tomu sa chcel obhajovať

BRATISLAVA / Mimoriadne rokovanie o odpočúvaní kamionistu v parlamente bolo aj nebolo. Poslanci síce rokovať začali, no po úvodných slovách bolo jasné, že žiadna slovná prestrelka sa v stredu neodohrá. Ani Ľubomír Galko zatiaľ nebude nič vysvetľovať.

V stredu o druhej sa začal mimoriadny bod programu, ktorý sa mal týkať toho, že Ľubomír Galko je zodpovedný za odposluch kamionistu, aby poznal jeho politické názory na stranu SaS. On sa mal brániť, koalícia mala prezentovať svoje výhrady k jeho práci. Táto situácia ale nenastala. "Nepovažujeme dnes za vhodné sa týmto bodom zaoberať, zároveň vyzývame pána Galka, aby sa do prerokovania tohto bodu na najbližšej schôdzi vzdal predsedu Výboru na kontrolu činnosti NBÚ,"  uviedol Peter Šuca, poslanec za Smer-SD.

Koalícia odmietla o tomto bode programu rokovať a preložila ho na najbližšiu schôdzu, pretože v uplynulých hodinách vyšlo najavo, že Ľubomír Galko je onkologickým pacientom. "Rakovina hrubého čreva. Je to v štádiu, kedy lekári tvrdia, že to vieme riešiť," povedal Ľubomír Galko. 

Koaliční poslanci preto v stredu nechceli o tomto bode rokovať, aby, ako uviedli, neboli považovaní za hyeny. "Keď opozícia avizovala, že nás budú nazývať hyenami, tak chcieť napriek tomu, aby chorý človek vystupoval? Keď na to nemôžete ani reagovať?" povedal Béla Bugár. 

Situácia sa vyvinula pomerne dramaticky, pretože Galko tvrdil, že kolegovia nemajú brať ohľad na jeho zdravotný stav, že nie sú jeho lekármi a navrhol, že v pléne vystúpi a bude sa brániť. Nestalo sa. Výsledok je teda taký, že koaliční poslanci nebudú chodiť na rokovanie Výboru na kontrolu činnosti národného bezpečnostného úradu, ktorý Galko vedie. "Sú to absolútne nesúvisiace veci. Nie som bez ruky ani bez nohy, čiže aj mne zobrali možnosť sa obhájiť," povedal Galko.

Na najbližšej schôdzi, na ktorej budú aj koaliční poslanci bude prvým bodom programu práve obhajoba Ľubomíra Galka. 

Pozrite si archívne video.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:10 Fakty a fikcie
05:55 Prvé oddelenie
06:35 Súdna sieň
05:30 Ochranca III.
07:25 Panelák
08:45 Nákupné maniačky
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
06:15 Zlatokopka
07:55 Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek
09:35 Loď lásky