KDH chce spolupracovať so sulíkovcami a matovičovcami v komunálnych voľbách

KDH chce spolupracovať so sulíkovcami a matovičovcami v komunálnych voľbách

BRATISLAVA / KDH chce spolupracovať so sulíkovcami a matovičovcami v komunálnych voľbách. Tento signál vyslalo predsedníctvo kresťanských demokratov ako reakciu na piatkový podpis spoločnej dohody SaS a OĽaNO. Stranícke vedenie ale riešilo aj ambíciu Richarda Vašečku kandidovať za predsedu hnutia.

KDH je ochotné a pripravené spolupracovať s OĽaNO a SaS, toto sú slová Alojza Hlinu, ktorý takýmto spôsobom reagoval na piatkové rozhodnutie strán SaS a OĽaNO podpísať dohodu. Alojz Hlina sa nevyhol kritike toho, že kolegovia ich nemachali na druhej koľaji a že podpísali dohodu len oni dvaja bez toho, aby k nej kohokoľvek prizvali. 

Kresťanskí demokrati budú spolupracovať, sú ochotní svojím spôsobom regionálne štruktúry, ktoré sú mimoriadne silné, dať k dispozícii, aby opozícia nejakým spôsobom vyhrala v komunálnych voľbách. Nasledovala otázka, či je ochotný Alojz Hlina spolupracovať v rámci opozície aj s Borisom Kollárom. Tu sa Alojz Hlina odmlčal a nechal hovoriť svojho podpredsedu Majerského. Riešenie je možné a budú sa hľadať, ale on sa do tejto spolupráce nehrnie. 

Teraz je na ťahu SaS a OĽaNO, kedy by prizvali KDH k takejto dohode. 

Zaujímavá informácia prišla z predsedníctva KDH. Keď padla otázka, ako sa predsedníctvo pozerá na kandidatúru Richarda Vašečku na post predsedu KDH, predsedníctvo jednoznačne povedalo, že do poslednej nohy stojí za Alojzom Hlinom. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:55 ZBOHATNITE S JOJKOU
01:00 Super poliši
03:05 Krimi
22:45 12 podmienok dedičstva: Nekompromisný osud
01:05 Webmaster
02:05 Hoď svišťom
23:05 Prison Break: Návrat
01:00 Myšlienky vraha: Za hranicami
02:35 Prison Break: Návrat
23:05 Fix a Foxi
23:30 Príbehy dvoch myší II.
23:55 Zabi nudu!
22:40 Reportér
00:35 Matky na tahu
02:10 Posedlá