KDH chce spolupracovať so sulíkovcami a matovičovcami v komunálnych voľbách

KDH chce spolupracovať so sulíkovcami a matovičovcami v komunálnych voľbách

BRATISLAVA / KDH chce spolupracovať so sulíkovcami a matovičovcami v komunálnych voľbách. Tento signál vyslalo predsedníctvo kresťanských demokratov ako reakciu na piatkový podpis spoločnej dohody SaS a OĽaNO. Stranícke vedenie ale riešilo aj ambíciu Richarda Vašečku kandidovať za predsedu hnutia.

KDH je ochotné a pripravené spolupracovať s OĽaNO a SaS, toto sú slová Alojza Hlinu, ktorý takýmto spôsobom reagoval na piatkové rozhodnutie strán SaS a OĽaNO podpísať dohodu. Alojz Hlina sa nevyhol kritike toho, že kolegovia ich nemachali na druhej koľaji a že podpísali dohodu len oni dvaja bez toho, aby k nej kohokoľvek prizvali. 

Kresťanskí demokrati budú spolupracovať, sú ochotní svojím spôsobom regionálne štruktúry, ktoré sú mimoriadne silné, dať k dispozícii, aby opozícia nejakým spôsobom vyhrala v komunálnych voľbách. Nasledovala otázka, či je ochotný Alojz Hlina spolupracovať v rámci opozície aj s Borisom Kollárom. Tu sa Alojz Hlina odmlčal a nechal hovoriť svojho podpredsedu Majerského. Riešenie je možné a budú sa hľadať, ale on sa do tejto spolupráce nehrnie. 

Teraz je na ťahu SaS a OĽaNO, kedy by prizvali KDH k takejto dohode. 

Zaujímavá informácia prišla z predsedníctva KDH. Keď padla otázka, ako sa predsedníctvo pozerá na kandidatúru Richarda Vašečku na post predsedu KDH, predsedníctvo jednoznačne povedalo, že do poslednej nohy stojí za Alojzom Hlinom. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja - CELEBRITNÁ VÝZVA
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:20 Simpsonovci III.
18:45 Kutyil s.r.o. II.
19:30 TIPOS INFO
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie II.
20:10 Kosti V.
18:35 Bolek a Lolek sa hrajú
18:45 Myšiak Anatole
19:10 Bob a Bobek králiky z klobúka
18:30 Rodinná loupež
20:15 Absurdistán
21:50 Za borovicovým hájem