Andrej Danko prezradil, koho chce za prezidenta

06.02.2018 16:04 Noviny.sk Politika

Andrej Danko prezradil, koho chce za prezidenta

BRATISLAVA / Predseda parlamentu a strany SNS Andrej Danko prezradil, koho by rád videl v prezidentskom paláci po budúcoročných voľbách.

Predseda parlamentu a SNS Andrej Danko by si želal, aby Slovensko malo ženu prezidentku. Uviedol to na dnešnej tlačovej besede. "A tak sa snažím vo svojom okolí aj pozerať. Myslím si, že konečne by to mala zobrať nejaká žena do rúk a začať robiť poriadok," uviedol.

Prezidentské voľby sa budú konať na budúci rok. Predseda Mosta-Híd Béla Bugár cez víkend v RTVS uviedol, že Most-Híd rozmýšľa nad tým, že do volieb dajú vlastného kandidáta. Smer-SD zatiaľ o mene svojho kandidáta neinformoval.

Danko prezidentom?

Medzi politikmi sa podľa televízie JOJ šepká o tom, že Andrej Danko by chcel kandidovať na post prezidenta. Poslanci ale tieto informácie vo štvrtok minulý týždeň nepotvrdili a z tejto informácie boli prekvapení. 

"Priznám sa, že o ničom neviem, absolútne nič. Predpokladám, že je to kačica," uviedol predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák. Predseda poslaneckého klubu si Andreja Danka ako poslanca predstaviť vie. 

O reakciu sme poprosili aj poslanca Anton Hrnka. "Ja som nepočul nič," uviedol Hrnko. "Ja si myslím, že Andrej Danko má ešte veľa práce, aby SNS urobil silnejšou, aby mohol byť premiérom. On nepotrebuje vo svojom veku odkladačku, on potrebuje plnohodnotnú prácu," dodal Hrnko. Ten by mu odporučil byť najskôr premiérom a až potom prezidentom. 

Andrej Danko spolu so svojim ochrankárom zachránil bezdomovca, ktorý sa topil v Dunaji. Pozrite si archívnu reportáž. 

Zdroj: noviny.sk, SITA

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

07:25 Arthur a Maltazardova pomsta
09:25 Fantastická štvorka
11:30 Kuriér
07:40 Ihrisko 2
10:10 Moje meno je Nikto
13:05 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
07:30 Hľadá sa dom pre milionárov - Los Angeles IX.
08:35 Hľadá sa dom pre milionárov - Los Angeles IX.
10:05 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
07:35 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
07:05 Zlatý holky
09:05 Barva vítězství
11:25 Pozlátko Hollywoodu