Vláda bola na výjazde. Okresom stredného Slovenska prisľúbila milión eur

Vláda bola na výjazde. Okresom stredného Slovenska prisľúbila milión eur

REVÚCA / Milión eur vyčlenili v stredu ministri pre Revúcky okres. Stretli sa tam na výjazdovom rokovaní vlády. Peniaze majú ísť na opravy ciest alebo rekonštrukcie pamiatok. Jeden z najmenej rozvinutých okresov na Slovensku s vysokou mierou nezamestnanosti chcú podporiť vytvorením 1100 pracovných miest.

Vláda v pondelok vycestovala na stredné Slovensko. Ministri sa stretli v Revúcej, ktorá patrí do jedného z najmenej rozvinutých okresov. Takých je na Slovensku pätnásť. "Plánujeme urobiť výjazdové rokovanie vlády do všetkých 15 okresoch a urobiť inventúru toho, čo sme spravili," povedal Robert Fico.

Na výjazdovom rokovaní vlády bolo na programe doplnenie akčného plánu. Premiér však kritizoval pomalé čerpanie pred rokom schválených financií, hovoril o problémoch s kvalitou predkladaných projektov týkajúcich sa akčného plánu. "Plánovali sme, že sa minie 500 000 eur, vyplatený regionálny príspevok je však z toho len 79 percent," povedal Fico.

Pre okres Revúca vyčlenili milión eur. Pre BBSK z toho pôjde 400 tisíc na rekonštrukcie ciest. Ďalšie peniaze pôjdu na opravu kultúrnych domov v Držkovciach, Gemerskej Vsi a Hucíne. V Jelšave zase opravia bazén a ihrisko. Na rozvoj infraštruktúry v Revúcej vyčlenili 129 tisíc eur.

Opozičná poslankyňa Katarína Macháčková kritizuje navrhovanú novelu zákona o podpore najmenej rozvinutých okresov, podľa ktorej je tam málo zmien, ktoré by urýchlili čerpanie príspevkov. "Účelom tohto zákona malo byť zjednodušenie administratívy a teda zrýchlenie celého procesu prideľovania príspevkov. Žiaľ, musím konštatovať, že aj keď určité opatrenia v tom návrhu zákon nachádzajú, v zásade stále je tam veľa administratívnych, byrokratických povinností," tvrdí Katarína Macháčková.

Do skupiny najmenej rozvinutých patrí na Slovensku až 15 okresov. V roku 2018 plánuje vláda postupne navštíviť všetky z nich a skontroluje plnenie akčných plánov. "Pôjdeme všade a urobíme inventúru," sľubuje premiér.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:35 K-9: Legenda o stratenom poklade
07:30 Simpsonovci XII.
08:00 Simpsonovci XIII.
05:45 Hviezdna brána: Atlantída II.
06:25 Hviezdna brána: Atlantída II.
07:15 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
06:15 Nevesta pre milionára V.
08:00 Ako sa stavia americký sen
10:00 Dr. Dokonalý
06:00 Tučniak Pecola
06:30 Príbehy vreckových dráčikov
06:55 Maxík
05:45 Kdybych měl křídla
07:20 Domácnost naruby
09:05 Arrietty ze světa půjčovníčků