Premiér Fico strávil nedeľné popoludnie v ústave srdcových chorôb

06.06.2016 16:36 Noviny.sk Politika

Premiér Fico strávil nedeľné popoludnie v ústave srdcových chorôb

BRATISLAVA / Premiér Robert Fico v nedeľu opäť vyhľadal pomoc odborníkov v Národnom ústave srdcovocievnych chorôb. Jeho prítomnosť v nemocnici vyvolala okamžitý rozruch a obavy, či sa zdravotný stav premiéra náhle nezhoršil.

Hovorkyňa nemocnice akékoľvek špekulácie o náhlom zhoršení zdravotného stavu premiéra vyvrátila. Išlo vraj len o bežnú kontrolu. Termín vyšetrenia si pre pracovné povinnosti vybral premiér sám.

"Táto informácia sa nezakladá na pravde. Pán predseda vlády Róbert Fico bol na bežnej pravidelnej kontrole, ktorá sa vykonáva u všetkých pacientov po kardiochirurgickom zákroku," uviedla hovorkyňa Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb Dobroslava Krajačičová.

Viacnásobný bypass

Predsedu vlády pre srdcovú nevoľnosť hospitalizovali 14. apríla. Krátko na to to podstúpil operačný zákrok, pri ktorom mu voperovali viacnásobný bypass.

Pri bypasse sa pomocou spojky obídu zúžené cievy. V prípade premiéra išlo pravdepodobne o odstránenie zúženia ciev na viacerých miestach. Pri zavedení bypassov premostia slabo priechodné cievy cievami z inej časti tela, obvykle z nohy alebo hrudníka.

Ďakoval personálu

Fico nemocnicu opustil po takmer dvoch týždňoch. Informáciu o odchode z nemocnice uverejnil na facebooku.

"Šestnásť dní som mal možnosť zblízka sledovať prácu lekárov, zdravotných sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov na špičkovom NÚSCH," napísal Fico na svojom facebooku.

"Doslova im chcem všetkým poďakovať za to, čo urobili pre mňa a čo robia pre ostatných pacientov. Dnes ma prepustili a čaká ma rehabilitácia," napísal v statuse.

O premiérovi Ficovi ako pacientovi porozprával aj pacient NÚSCH, ktorý s ním ležal na oddelení. Pozrite si archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:50 Policajti v akcii
06:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Pošli ďalej
06:50 Prvé oddelenie II.
07:15 Prvé oddelenie II.
07:55 Záchranári
07:05 Matematické príšerky II.
07:30 Tom Gates
07:45 Malí fidlikanti
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo
10:30 Tom Sawyer