Zatiahnuté
Bratislava
Izabela
9.12.2023
VIDEO: Voda zaplavila obce aj na strednom Slovensku
Zdielať na

VIDEO: Voda zaplavila obce aj na strednom Slovensku

BANSKÁ BYSTRICA / V Banskej Bystrici je po poobednom (24.5.) silnom prívalom daždi vyhlásený tretí stupeň povodňovej aktivity. Vyhlásili ho na krízovom štábe, ktorý zvolal primátor Ján Nosko. Na území mesta došlo k zatopeniu viacerých ulíc, ale aj objektov mesta.

V najvyššie položenej horehronskej obci pod Kráľovou Hoľou sa vyliala voda z potoka Zubrovica. Dážď prišiel náhle a bol mimoriadne intenzívny a hladina potoka mala zakrátko 50 cm. Voda zaplavila časť cesty do osady a dostala sa k rodinným domom. Podľa starostu zaplavilo zhruba 8 domov. Pomáhali členovia miestneho dobrovoľného hasičského zboru, ktorí odčerpávali vodu. Vonku bola komplet celá technika, ktorú má obec k dispozícii.

​V Tajove pri Banskej Bystrici upchalo priepusty a voda sa valila po cestách. "Z polí to išlo všetko a zahatalo, bohužiaľ," povedal obyvateľ obce Tajov Peter Vajs. Obecný úrad poslal rýchlo na miesto traktor, ktorý sa snažil upchaté úseky vyčistiť od konárov a skál. Voda sa dostala aj na ihrisko a do vedľajších unimobuniek, našťastie v Tajove domy zaplavené neboli.

Súvisiace články

Prečo počasie na Noviny.sk

Najlepšie počasie je už od roku 2009 vašim najlepším sprievodcom vo svete počasia. Prináša servis naplnený aktuálnymi informáciami a aktuálnymi predpoveďami. Kompletný servis začína presným popisom aktuálnej situácie a vysvetlením jej najbližšieho vývoja. Samozrejmosťou je predpoveď počasia pre najbližšiu noc a najbližší deň, ktorá je rozdelená na tri regióny v rámci Slovenska a v rámci nich sa sústredí na významné regionálne centrá. Pre cestovaniachtivých je tu predpoveď počasia pre susedné štáty. A pre tých, čo si radi robia dlhšie plány, je tu predpoveď na 7 dní. Radi oddychujete? Aj pre Vás máme informácie o možnostiach oddychu na lyžiach (v zime) alebo pri mori (v lete).

Všetky predpovede a informácie o počasí sú založené na pravidelne aktualizovaných dátach z meteorologickej staničnej siete a so siete dištančných meraní – meteorologických radarov a meteorologických satelitov. Náhľad do budúcnosti umožňujú špičkové meteorologické modely vylepšované tímom odborníkov so zreteľom spresňovať predpovede práve pre územie Slovenska. A všetky tieto informácie sú spracované a sprostredkované skúsenými moderátormi – profesionálnymi meteorológmi.

A prečo je Najlepšie počasie to najlepšie? Pretože Vám ponúka ideálnu kombináciu vždy aktuálnych informácií, presných predpovedí, prehľadnej grafiky a profesionálneho, a pritom ľudského a bezprostredného, prístupu moderátorov. A preto je to nielen najlepšie, ale aj najobľúbenejšie počasie. Ďakujeme Vám.