Peniaze si od nedele vyberieme už i v potravinách!

30.05.2008 16:31 Noviny.sk Ekonomika
Peniaze si od nedele vyberieme už i v potravinách! Zdroj: TV JOJ/ilustračné
Čím ďalej, tým viac používame platobné karty. Transakcie letia všelikde a my sa často fyzicky peňazí ani nedotkneme. Peniaze sme si doteraz mohli vytiahnuť len v banke. To sa však od nedele zmení!

Čím ďalej, tým viac používame platobné karty. Transakcie letia všelikde a my sa často fyzicky peňazí ani nedotkneme. Peniaze sme si doteraz mohli vytiahnuť len v banke. To sa však od nedele zmení!

Kartou sa nedá platiť všade a za všetko. Hotovosť je preto dobré mať v peňaženke. Peniaze si zatiaľ z karty môžeme vytiahnuť v bankomate, či na pobočke banky. Už od nedele sa to však má zmeniť.

Poznáte to, v ruke šikovná skladná kartička, peniaze na účte, ale široko ďaleko žiadny bankomat a v peňaženke prázdno. Pomôcť má Cashback.

Ide o novú službu, ktorá bude fungovať od prvého júna už aj na Slovensku. Cashback je vlastne výber drobnej hotovosti z karty, bez pomoci bankomatu, či pracovníka banky na pobočke.

"Klientom chceme dať tak možnosť dostať sa k peniazom aj na miestach, kde nie je bankomat alebo pobočka," hovorí Tereza Copláková, hovorkyňa ČSOB. Spočiatku budete môcť cashback využiť v obchodoch prevažne na strednom a východnom Slovensku. Služba nebude fungovať všade. Platobné terminály budú viditeľne označené.

Kto túto novinku bude ponúkať, získa konkurenčnú výhodu. Keď na jej označenie natrafíte, musíte splniť ešte jednu podmienku. Aby ste si mohli peniaze vybrať, musíte v obchode aj nakúpiť. Minimálne za 150 korún. Cashback nemá nahrádzať bankomaty.

Na pokladni sa tak napríklad nedá vybrať celá výplata, maximálna výška výberu je 1500 korún. Pri cashbacku poteší jedna skutočnosť. Výber takýmto spôsobom bude lacnejší ako z bankomatu. "Poplatok za výber bude tri koruny, čo je o korunu menej ako pri výbere z bankomatu," prezradil Štefan Frimmel, hovorca Slovenskej sporiteľne.

Zdroj: joj.sk/TV JOJ, Richard Juriš

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:05 Americký prezident
14:40 Pravá blondínka
16:45 Začarovaní
13:05 Opica z reklamy
14:50 12 podmienok dedičstva
17:15 Áno, šéfe! USA IV.
13:00 Keď je pečenie umenie III.
14:15 ZÁCHRANÁRI
15:10 ZÁCHRANÁRI
14:10 Medzi nami zvieratkami
14:20 Rybičky Flip a Flap
14:25 Sníček
14:05 Příšerky pod hladinou
15:45 Diana
17:45 Valerian a město tisíce planet