Autom na dovolenku. Takto ušetríte za pohonné látky

Autom na dovolenku. Takto ušetríte za pohonné látky

BRATISLAVA / Rada natankuj doma plnú nádrž, aby si inde nemusel za drahé peniaze už dávno neplatí . Napríklad vo viacerých krajinách cestou na dovolenku k moru vyjdú pohonné hmoty lacnejšie ako u nás na Slovensku.

"V súčasnosti neexistuje tlak na to, aby sa cena ropy zvyšovala, keďže na globálnom trhu s ropou je stále prebytok a zásoby sú nadpriemerne vysoké. Nemyslíme si, že by sa ceny pohonných hmôt na Slovensku a aj v celej Európe mali zvyšovať. Mali by ostať na súčasnej úrovni až do konca leta," telefonuje finančný analytik Boris Tomčiak.

Turisti smerujúci do Chorvátska zaplatia na tamojších pumpách o niekoľko centov menej ako na Slovensku. Podobne je to aj v Maďarsku či Rakúsku.
Pre porovnanie, priemerná cena za liter 95-oktánového benzínu u nás je 1,28 a nafty 1,13 eur. 

Zdroj: TV JOJ

"V Nemecku je benzín drahší o 10 centov na liter, v Taliansku sú ceny vyššie až o 20 centov na liter," uviedol Milan Čermák zo Slovenskej asociácie Route 66. Cenovky na čerpacích staniciach by sa až do augusta výrazne meniť nemali. Napriek tomu sa však turistom môže stať, že v rámci jednej krajiny zaplatia za natankovanie na rôznych miestach rôznu sumu.

"Lacnejšie pohonné hmoty je možné nájsť na okrajoch veľkých miest a rovnako ako na Slovensku aj na čerpacích staniciach, ktoré sú spojené so supermarketmi a hypermarketmi," povedal Tomčiak.

lovenskí motoristi cestujúci do Talianska, Nemecka či napríklad aj Grécka však zaplatia viac.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 POLICAJTI V AKCII
05:25 Súdna sieň
06:10 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Súdna sieň
05:50 POLICAJTI V AKCII
06:30 Profesionáli VII.
05:05 Robošváb IV.
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:20 Enderova hra
08:20 Vdaná nevěsta
09:55 Vánoční srdce