Poplach v Chorvátsku. Požiar ohrozuje turistické destinácie

Poplach v Chorvátsku. Požiar ohrozuje turistické destinácie

Archívna reportáž
embed kód
ZÁHREB / Hasiči v Chorvátsku a Čiernej Hore bojovali s niekoľkými lesnými požiarmi na pobreží Jadranu. Plamene si miestami vynútili evakuáciu ľudí z ich domovov, uviedla agentúra AP. Požiare sú hlásené v okolí Puly na severe krajiny, aj z okolia Šibeniku a Splitu na juhu Chorvátska a z ostrovov Pag a Vir.

Chorvátske pobrežie, počas leta plné turistov, býva cez prázdniny často sužované lesnými požiarmi; tie tohtoročné sú podľa AP považované za jedny z najhorších. Hasenie sťažuje silný vietor. Úrady varovali verejnosť, aby sa vyvarovala zakladaniu ohňa vo voľnej prírode. Pri Šibeniku dve lietadlá upravené na hasenie požiarov zabránili rozšíreniu plameňov do obce Brodarica. Pre dym bola uzavretá miestna cesta vedúca od Splitu do dediny Šestanovac. "V Brodarici, kúsok od Šibeníku v Chorvátsku práve uhasili rozsiahly požiar nad turistickými apartmánmi," napísala mailom čitateľka Monika.

Na juhu Chorvátska boli ľudia nútení opustiť svoje domy pri hraniciach s čiernohorským mestom Herceg Novi. Požiare sú hlásené podľa miestnej televízie aj z okolia hlavného mesta Podgorica. Podľa webu chorvátskeho denníka Blic si plamene medzi Kotorom a Tivatom vynútili evakuáciu obce Bigovo. "V sobotu približne o 21:00 pochytil ostrov Pag vysoké plamene, ktoré sa rozširujú veľkou rýchlosťou pre nesmierne silný vietor, až 35km/h," píše čitateľ Stanislav.

Vo vnútrozemí, v susednej Bosne, hasiči taktiež bojujú s požiarmi, a to v okolí miest Mostar a Trebinje.

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:25 ŠPORT
19:40 Profesionáli VI.
20:35 Krvavé diamanty
22:25 OKTAGON MMA - MAGAZÍN
20:10 Vtierka Castle IV.
21:00 C.S.I. CYBER: Vraždy cez internet II.
22:00 Klamári II.
20:00 Príbehy dvoch myší II.
20:30 Robošváb III.
21:00 Sherm a jeho mikróby
20:15 Až vyjde měsíc
21:55 Empire State
23:35 Muž na pravém místě