Unesené dievča našli vďaka núdzovému signálu, ktorý sa naučila z aplikácie z TikTok

08.11.2021 18:00 Noviny.sk Zahraničie
Unesené dievča našli vďaka núdzovému signálu, ktorý sa naučila z aplikácie z TikTok
USA / Šestnásťročné dievča, ktoré zadržiaval 61-ročný muž, zachránili na diaľnici v americkom štáte Kentucky vďaka núdzovému signálu populárnemu z videoslužby TikTok.

Rodičia dievčaťa ju nahlásili minulý týždeň ako nezvestnú v Aesheville v Severnej Karolíne. O dva dni neskôr signálom rukou v Kentucky upozornila druhého vodiča, čo umožnilo mužom zákona zastaviť auto a zatknúť Jamesa Herberta Bricka z nezákonného väznenia a vlastníctva materiálu zobrazujúceho sexuálnu činnosť maloletej osoby, uviedol hovorca úradu šerifa v okrese Laurel Gilbert Acciardo.

Dievča sa s vodičom, ktorý pochádza z Cherokee v Severnej Karolíne, pozná a pôvodne s ním išla dobrovoľne, ale od istého momentu sa ho začala báť, povedal Acciardo pre noviny The Lexington Herald-Leader. Muž ju vzal do Ohia k jeho príbuzným, odkiaľ odišli po tom, čo zistili, že je vyhlásená za nezvestnú.

Spomenutý druhý vodič zavolal na tiesňovú linku z diaľnice v Kentucky vo štvrtok, aby nahlásil, že dievča v striebornej Toyote ukazovalo signál, ktorý spoznal z TikToku, ako prosbu o pomoc v prípade domáceho násilia. Vodič sledoval muža s dievčaťom a zároveň sa zhováral s dispečerom, až kým ho policajti nezastavili a dievča nezachránili.

U Bricka policajti následne našli mobilný telefón, ktorý obsahoval snímky, ktoré údajne sexuálne zobrazujú mladú ženu. Vzali ho do nápravného zariadenia, kde čaká na utorkové súdne pojednávanie.

Pri spomenutom núdzovom signále osoba trpiaca domácim násilím ukáže dlaň s vystretým palcom, potom ho zohne do dlane a prekryje ho ďalšími štyrmi prstami.

Zdroj: noviny.sk/sita

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:55 Noviny TV JOJ
06:35 Krimi
07:10 Noviny TV JOJ
05:25 Kixšou
05:35 Nové bývanie
06:35 Kutyil s.r.o. II.
05:05 Top Star
05:15 Súdna sieň
06:05 Extrémne prípady
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:00 Já, knedlíček
07:55 Dovolená s cizincem
09:30 Příběh mořské panny