Na Srí Lanke sa koná prvá pravidelná nedeľná omša. Vojaci prehľadávajú všetkých, ktorí sa chcú zúčastniť

Na Srí Lanke sa koná prvá pravidelná nedeľná omša. Vojaci prehľadávajú všetkých, ktorí sa chcú zúčastniť

KOLOMBO / V katolíckych kostoloch na Srí Lanke sa uskutočnila prvá pravidelná nedeľná omše od veľkonočných teroristických útokov, pri ktorých zahynulo viac ako 250 osôb.

V uliciach vedúcim ku kostolom hliadkujú ozbrojení vojaci a policajti a okolie kostolov je ohradené. Každý, kto vstupuje do ohradenej oblasti, musí predložiť preukaz totožnosti a vojaci ho prehľadajú. Parkovanie blízko kostolov je zakázané a úrady požiadali veriacich, aby si nenosili veľkú batožinu.

​Agentúra Reuters tiež uviedla, že srílanské úrady zatkli duchovného, ​​ktorý študoval v Saudskej Arábii a podľa vyšetrovateľov bol v spojení so Zahránom Hašimom, podozrivým z organizovania veľkonočných teroristických útokov. Zatknutý je zakladateľom Centra pre islamskú orientáciu, ktoré prevádzkuje mešitu, náboženskú školu a knižnicu v Kattankudy, prevažne moslimskom meste na východnom pobreží krajiny, odkiaľ pochádzal útočník.

Počas Veľkej noci sedem samovražedných atentátnikov zaútočilo na dva katolícke a jeden protestantský kostol a tri luxusné hotely. K zodpovednosti za útok sa prihlásil Islamský štát, uskutočnila ho miestna skupina radikalizovaných moslimov.

Zdroj: noviny.sk/čtk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:20 Šanghajskí rytieri
15:50 NOVÁ ZÁHRADA
16:50 NA CHALUPE
13:20 Slovácko sa nesúdi
14:30 VŠETKO ČO MÁM RÁD
16:00 Pes menom Hubert
14:00 OCHRANCOVIA
15:00 OCHRANCOVIA
15:55 X Factor Veľká Británia XIV.
14:05 Robošváb III.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:10 Prázdniny za všechny prachy
15:05 Ohňostroj lásky
16:40 Prázdniny!