Na Srí Lanke sa koná prvá pravidelná nedeľná omša. Vojaci prehľadávajú všetkých, ktorí sa chcú zúčastniť

Na Srí Lanke sa koná prvá pravidelná nedeľná omša. Vojaci prehľadávajú všetkých, ktorí sa chcú zúčastniť

KOLOMBO / V katolíckych kostoloch na Srí Lanke sa uskutočnila prvá pravidelná nedeľná omše od veľkonočných teroristických útokov, pri ktorých zahynulo viac ako 250 osôb.

V uliciach vedúcim ku kostolom hliadkujú ozbrojení vojaci a policajti a okolie kostolov je ohradené. Každý, kto vstupuje do ohradenej oblasti, musí predložiť preukaz totožnosti a vojaci ho prehľadajú. Parkovanie blízko kostolov je zakázané a úrady požiadali veriacich, aby si nenosili veľkú batožinu.

​Agentúra Reuters tiež uviedla, že srílanské úrady zatkli duchovného, ​​ktorý študoval v Saudskej Arábii a podľa vyšetrovateľov bol v spojení so Zahránom Hašimom, podozrivým z organizovania veľkonočných teroristických útokov. Zatknutý je zakladateľom Centra pre islamskú orientáciu, ktoré prevádzkuje mešitu, náboženskú školu a knižnicu v Kattankudy, prevažne moslimskom meste na východnom pobreží krajiny, odkiaľ pochádzal útočník.

Počas Veľkej noci sedem samovražedných atentátnikov zaútočilo na dva katolícke a jeden protestantský kostol a tri luxusné hotely. K zodpovednosti za útok sa prihlásil Islamský štát, uskutočnila ho miestna skupina radikalizovaných moslimov.

Zdroj: noviny.sk/čtk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:00 Súdna sieň
06:05 DIVOKÉ KONE II.
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:50 Profesionáli VII.
06:20 TIPOS INFO
06:25 NAŠI IV.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:25 Belmondo
08:15 Tvoje tvář má můj hlas
10:00 Ztracená dívka