Otec zobral 16-ročnej dcére mobil, zavolala na neho políciu

Otec zobral 16-ročnej dcére mobil, zavolala na neho políciu
OHIO / V americkom meste došlo ku kurióznemu prípadu. Tínedžerke otec zabavil telefón, trest sa jej zdal ale príliš tvrdý a domáhať spravodlivosti sa rozhodla naozaj svojsky. Na otca zavolala políciu. Podľa očakávaní sa ale prepočítala.

K incidentu došlo v americkom Ohio. Začalo sa to tým, že otec sa rozhodol zobrať mobil 16-ročnej dcére za to, že si na ňom nastavila heslo, informuje portál Daily Mail.  

Dievča sa ale cítili ukrivdené a na otca zavolalo políciu. Mužom zákona potom zdelila, že jej otec vzal telefón v hodnote 800 dolárov, ktorý mu nepatrí. 

Po príjazde hliadky našli policajti pred domom dcéru s otcom. "Chcem svoj telefón. Je môj, otec mi ho nekúpil a je to môj majetok. Ani tu nebývam," argumentovalo dievča s tým, že väčšinu času trávi u starých rodičov, u otca iba občas prespáva. 

Anthony Robertson, otec dievčaťa, ale trval na svojom a policajtom vysvetlil svoj pohľad na vec. "Nie je dospelá a nechcem, aby mala na telefóne heslo. Keď už si ho nastavila, rozhodol som sa jej telefón zabaviť," hovorí.  Policajtom už v tú chvíľu bolo jasné, že k žiadnemu protiprávnemu konaniu nedošlo. Napriek tomu sa rozhodli pomôcť a to tak, že dievčati vysvetlili, že mať telefón nie je jej právo, ale privilégium, rovnako mladú dámu upozornili, aby nevolala na tiesňovú linku s banalitami.

Pozrite si archívnu reportáž o vojne proti mobilom na školách: 

Zdroj: noviny.sk/Daily Mail

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 Súdna sieň
05:00 KINOSÁLA
05:10 Panelák
06:00 Súdna sieň
05:10 Panelák
06:00 TIPOS INFO
06:05 Profesionáli II.
05:00 Ferdo Mravec
05:30 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:40 Nadějné vyhlídky
08:00 Lord of the Dance
09:45 Jiný svět