Študent sa v škole chválil krabicou plnou marihuany, môže skončiť vo väzení

Študent sa v škole chválil krabicou plnou marihuany, môže skončiť vo väzení

Archívna reportáž
embed kód
NEJDEK / Na veľké problémy si zarobil devätnásťročný mladík z Nejdku na Karlovarsku. Najprv svojej kamarátke dal dávku pervitínu, po ktorej skončila v nemocnici, potom si priniesol do školy konope, aby sa pochválil spolužiakom.

Policajtov na neho zavolali učitelia. Na tiesňovú linku ohlásili, že do školy priniesol krabicu od topánok naplnenú marihuanou. Žiak na seba upozornil sám, pretože na sociálnych sieťach zverejnil krátke video, na ktorom sa chváli kamarátom. Z prostredia bolo jednoznačne poznať, že ho nakrútil v škole.

"V škole neoprávnene prechovával niekoľko kusov rastlín konope a drvina z týchto rastlín o celkovej váhe okolo 50 gramov," spresnila krajská policajná hovorkyňa Zuzana Týřová pre portál iDnes.cz.

Policajti zistili, že išlo o rovnakého mladíka, ktorý dal pred necelým rokom mladistvému dievčaťu dávku pervitínu. Jej vek polícia neuviedla.

"Dievča drogu užilo prvýkrát a po niekoľkých hodinách sa jej urobilo veľmi zle. Druhý deň skončila so svojím zdravotným stavom v nemocnici, kde bola aj hospitalizovaná," spresnila hovorkyňa.

Dievča vtedy trpelo nevoľnosťou, motala sa mu hlava a videlo rozostrene. Podľa lekárov malo dievča akútnu otravu, s ktorou strávilo tri dni v nemocnici a potom ju prepustili do domáceho liečenia.

Karlovarskí kriminalisti teraz mladíka obvinili hneď z troch činov. Okrem nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok aj z šírenia toxikománie a prechovávania drog. Vo väzení za to môže skončiť až na päť rokov.

Zdroj: noviny.sk/iDnes.cz

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
07:50 Profesionáli VII.
08:55 Dračie srdce 4: Bitka o srdce
07:00 Kutyil s.r.o. II.
08:05 Panelák
09:30 Dr. Dokonalý
07:10 Agi Bagi II.
07:20 Altair v Hviezdnom kráľovstve
07:35 Príšerky zo skúmavky
05:50 Ohňostroj lásky
07:25 Skleněný zámek
09:40 Pozlátko Hollywoodu