Nečakané stretnutie vyjednávačov. Dohoda o brexite stále nepadla

Nečakané stretnutie vyjednávačov. Dohoda o brexite stále nepadla Zdroj: SITA
BRUSEL / Najskôr sa v Bruseli nečakane stretli vyjednávači o brexite a už o pár hodín vyšla správa, že sa konečne aj dohodli. Zverejnil ju server "Politiko" s odvolaním sa na tri diplomatické zdroje. Radosť však bola predčasná. Táto informácia nakoniec nebola pravdivá.

Hlavný vyjednávač EÚ Michel Barnier neskôr na twitteri potvrdil, že napriek intenzívnemu úsiliu sa stále nedohodli. Hlavným sporným bodom je fungovanie colného režimu na hranici medzi Írskom a Severným Írskom. Posun sa očakáva o niekoľko dní počas summitu šéfov vlád, ktorý predseda Európskej rady označil za okamih pravdy pre brexitové rokovania.

Junker v rozhovore, s ktorými prišli rakúske médiá povedal: "Ak dohoda nebude hotová do konca októbra, tak to dokončíme v novembri."  Na otázku, či je ešte vôbec možné, aby Británia z EÚ neodišla, odpovedal vyhýbavo. "To je na uvážení britského parlamentu a britskej vlády. Do vnútorných vecí britského kabinetu sa nechcem miešať," povedal Juncker. 

Briti schválili odchod svojej krajiny tesnou väčšinou v referende v júni 2016, z EÚ by mala podľa predbežných plánov Británia odísť v marci budúceho roka. Dohodu by ale Briti s EÚ mali dosiahnuť čo najskôr, pretože ju musia ratifikovať jednotlivé členské štáty Európskej únie.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 Prvé oddelenie
05:50 Bez servítky
06:55 Krimi
05:15 Naši
05:40 Naši
06:10 Kutyil s.r.o. II.
05:30 Presne takto o rok I.
06:15 Premeny domov na Havaji
06:55 Rodinné záležitosti
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:40 Mrkáček Bill
07:25 Tom Sawyer
09:25 Kincsem