Počas výpadku prúdu hľadala mladá žena sviečku. Namiesto toho zapálila dynamit

Počas výpadku prúdu hľadala mladá žena sviečku. Namiesto toho zapálila dynamit

Archívna reportáž
embed kód
CONNECTICUT / Matka dvoch malých detí sa snažila klasicky vyriešiť výpadok prúdu a s tým spojeného aj svetla. Nešťastnou náhodou si ale pomýlila sviečku s dynamitom v tvare valčeku. Žena utrpela množstvo zranení.

K nešťastiu došlo v nočných hodinách, kedy vypadol prúd počas búrky. Matka dvoch detí chcela v dome zapáliť sviečku. Nanešťastie si ju v tme pomýlila s dynamitom a zapálila ten. 

Jedno z jej detí okamžite zavolalo záchrannú službu, ktorá ju transportovala do nemocnice. Aj napriek tomu, že sa v dome nachádzali jej dve deti a manžel, ani jeden z nich neutrpel zranenia. 

Zástupca šéfa hasičov, Michael Caldaroni uviedol, že žena sa pravdepodobne nachádzala v blízkosti okna, keďže bolo jediné v okne rozbité na kúsky. Hasiči po príchode našli v dome aj ďalšiu výbušninu a ako preventívne opatrenie, vysťahovali ľudí, ktorý bývajú v domoch naokolo. Následne privolali tím pyrotechnikov na odstránenie výbušniny. "Z tohto prípadu by si mali ľudia zobrať ponaučenie, že v prípade výpadku prúdu by mali mať ľudia po ruke baterky alebo svietiace tyčky. A uistiť sa, že vďaka ním prečkajú aj niekoľkohodinový výpadok," dodal pre dailymail.co.uk šéf hasičov Richard Thode.

Žena nebude za nehodu stíhaná, keďže obaja manželia svorne tvrdia, že nevedeli, že sa výbušnina nachádza v dome. 

Zdroj: noviny.sk/dailymail.co.uk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:15 Noviny TV JOJ
06:05 Krimi
06:35 Noviny TV JOJ
05:00 Súdna sieň
05:45 Súdna sieň
07:05 NOVÁ ZÁHRADA
05:30 Nové bývanie
06:00 Mutanti
06:40 Mutanti
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:10 Výlet s mámou
08:00 Jmenuji se Jerry
09:50 Rande naslepo