Dve obete a 60 zranených si vyžiadala nehoda dvoch kamiónov v Taliansku

Dve obete a 60 zranených si vyžiadala nehoda dvoch kamiónov v Taliansku

BOLOGNA / Blízko letiska v talianskej Bologni sa v pondelok zrazili dva nákladné vozidlá, z ktorých jeden viezol cisternu s horľavými látkami. Podľa novej policajnej bilancie nehodu, ktorá vyvolala veľký požiar, neprežili dvaja ľudia a vyše 60 ľudí bolo zranených, uviedla agentúra ANSA. Zranenia 14 ľudí sú vážne.

Na diaľničnom moste sa zrazil kamión prevážajúci autá s nákladným vozidlom s cisternou. Časť nadjazdu sa zrútila. Po silnej explózii nasledoval požiar, ktorý sa rozšíril na predajňu automobilov pod mostom a tam následne explodovalo niekoľko áut.

Informácie zdieľané na sociálnych sieťach hovoria o dopravnej nehode a veľkom požiari v oblasti Borgo Panigale, ktorá sa nachádza na západnom okraji mesta.

ANSA oznámila, že niektorých zo ranených, ľudí zasiahli trosky odlietavajúce od silného požiaru. Tlak výbuchov porozbíjal okná v niekoľkých budovách. Podľa zdrojov talianskej agentúry snahu hasičov požiar uhasiť sťažovalo horúčava panujúcej na mieste. Na hasenie bol povolaný tiež vrtuľník. Plamene sa nakoniec podarilo uhasiť a hasiči sa teraz snažia miesto schladiť, aby sa mohlo pátrať po prípadných ďalších mŕtvych.

Dvaja zo zranených boli prevezení na oddelení popálenín v Parme a Cesene. Medzi zranenými je aj 13 policajtov.

ANSA uvádza, že most nad križovatkou diaľnic A1 a A14 sa čiastočne zrútil. Doprava v oboch smeroch tamojšej diaľnice bola zastavená. Podľa polície explózia ovplyvnila dopravu nielen na diaľnici, ale aj v Borgo Panigale.

Zástupcovia letiska na sociálnych sieťach uistili, že žiadny z letiskových objektov nie je nehodou dotknutý a že lety budú zabezpečené v očakávanom režime.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

18:00 PROSTŘENO
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:20 Áno, šéfe USA II.
19:30 Profesionáli II.
20:25 Zbohom, Prada
18:05 Súdna sieň
19:05 Súdna sieň
20:10 Kosti III.
18:40 Požiarnik Sam X.
18:50 Arthur a Minimojovia
19:15 Sníček a Dúhalka
18:35 Přijímačky
20:15 Nic nás nerozdělí
22:15 Nevyřízený účet