Umelec našiel muža, ktorý mu pred 47 rokmi zachránil život. Štedro sa mu poďakoval

Umelec našiel muža, ktorý mu pred 47 rokmi zachránil život. Štedro sa mu poďakoval Zdroj: Facebook - Robert Brownhall
QUEENSLAND / Emócie ani po 47 rokoch nevychladli a umelec, Robert Brownhall, je aj po toľkých rokoch vďačný za svoj život. Ako trojročný sa totiž takmer utopil, nebyť rovnako starého chlapca, ktorý mu zachránil život. Odvtedy ho už nevidel. Až po takmer 50 rokoch sa napokon opäť stretli.

"Mám len mizivé spomienky, ale matka mi o tom často hovorila. Na pláži som bol s rodičmi  a  hral sa vo vode, keď ma náhle vzala vlna," opisuje udalosti maliar pre portál ABC"Ten chlapec si ma všimol, ako ležím na hladine tvárou dolu a bežal za svojim otcom, aby ma vytiahol. Chlapcova matka potom bežala asi sto metrov za palvčíkom, ktorý ma priviedol k vedomiu," dodal. 

Robert svojho záchrancu odvtedy nevidel. Vedel ale, že nebyť jeho rýchlej reakcie, už by tu dnes nebol. "Umenie mi pomáha sa s tým vysporiadať, pretože taká vec vás nikdy neopustí," hovorí Robert.

Chcel sa s ním preto stretnúť, aby sa mu úprimne poďakoval za život. Príbeh vyrozprával miestnym médiám, ktoré ho zverejnili v článku. Všimol si ho aj záchranca Dean Barry a uznávanému umelcovi sa ozval. 

Obaja muži sa tak stretli po dlhých 47 rokoch. Robert Barrymu ako znak vďaky venoval jeden zo svojich obrazov, ktorý má hodnotu asi 10 tisíc dolárov. "Srdečne som mu potriasol ruku a poďakoval. Ukázal som na svoje deti a povedal, že žiadne z nich by tu dnes neboli, keby nedal v to ráno signál," povedal dojatý umelec. 

"Neplakali sme, ale bolo to veľmi emotívne. Je to skromný a úprimný chlapík," dodáva Robert. "Uistil som ho, že som bol v ten deň len jeden t jeho záchrancov. Jeho daru si ale veľmi vážim. Obraz si zavesím doma a budem sa ním kochať," reagoval Barry s tým, že by s Robertom rád ostal v kontakte. 

Súrodenci sa hľadali 70 rokov. Vďaka sociálnej sieti sa im to napokon podarilo: 

Zdroj: noviny.sk/ABC

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:35 SUPERMAMA
09:50 Súdna sieň
10:55 Súdna sieň
08:45 Simpsonovci XVI.
09:10 Simpsonovci XVI.
09:55 LUCKY ROOM
08:10 Panelák
09:35 JAG V.
10:55 Tequila a Bonetti
08:50 Barbapapa II.
09:00 Rozprávky z machu a papradia
09:10 Zubor Pompík
07:50 Příběh jedné jízdy
09:50 Skleněný zámek
12:05 Anděl v utajení