Britské médiá kritizujú Johnsona. Premiérku čaká druhý boj o brexit, píšu

Britské médiá kritizujú Johnsona. Premiérku čaká druhý boj o brexit, píšu

Archívna reportáž
embed kód
LONDÝN / Britské média kritizujú rezignáciu ministra zahraničia Borisa Johnsona a označujú ho za paródiu na šéfa diplomacie. Podľa médií čaká Theresu May tuhý boj o podobu brexitu.

Denník Financial Times uvádza, že odchodom Johnsona a Davisa začala pre Theresu May druhá bitka o brexit. "May dnes nemá inú možnosť ako bojovať za svoj plán. Bude to urputný boj, ale krajiny potrebuje, aby druhá bitka o brexit bola dovedená k jasnému víťazstvu," uviedol Financial Times. Dodali tiež, že premiérka dobre vedela, že jej plán odchodu z Európskej únie je riskantným politickým podnikom. 

Aj Johnsonovu rezignáciu hodnotí denník veľmi kriticky. "Iba málo ľuďom bude minister zahraničia chýbať. Nikdy nevyzerá, že svoju prácu berie vážne," píše. Pripomenuli tiež, že v piatok mal síce Johnson výhrady k podobe brexitu, no ostatných členov kabinetu vyzval, aby premiérku podporili.

Pozícia Theresy May je podľa denníka The Times vážne poničená, a to v kľúčovej dobe, kedy potrebuje dôveru, aby mohla viesť rokovania s Európskou úniou. Prehlásenie z konca minulého týždňa, že kolektívna zodpovednosť kabinetu bola schválením brexitového plánu obnovená, vyznieva vo svetle Davisovej a Johnsonovej rezognácie komicky a aktuálna výzva May, aby Brusel bral vyjednávania vážne, zúfalo. 

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:35 Súdna sieň
10:35 SKUTOČNÉ PRÍBEHY
12:00 NOVINY O 12:00
09:15 Stratené duše V.
10:15 Stratené duše V.
11:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
09:00 Nákupné maniačky
10:30 Prvé oddelenie
11:00 Spravodlivosť v krvi VII.
09:50 ZáchranáRik II.
09:55 Strážca vesmíru Roger
10:10 Jahôdka a jej kamaráti III.
09:30 O(d)puštění
11:05 Moje krásná učitelka
12:55 Kid