VIDEO: Dramatická záchrana psa. Ľad sa prepadol aj pod hasičom

VIDEO: Dramatická záchrana psa. Ľad sa prepadol aj pod hasičom

OTTAWA / Kanadský psíčkar sa vybral na prechádzku okolo rieky so svojím psom. Po tom, čo ho pustil z vodítka, pes sa rozbehol k zamrznutej hladine vody. Tenká vrstva ľadu sa pod ním ale prepadla a potrebná bola rýchla pomoc hasičov.

V kanadskej provincii Saskatchewan museli zasahovať hasiči. Jedného z nich museli lanom istiť kolegovia, keď išiel zachraňovať psa do polovice tela ponoreného v ľadovej vode. Hasič sa k nemu kĺzal po bruchu. Na okamih sa ale zdalo, že budú musieť zachraňovať aj jeho. Aj pod ním sa totiž preboril ľad.

Hasiči sú ale našťastie pre tieto prípady trénovaní a vybavení špeciálnymi oblekmi, ktoré ich chránia pred chladom. Hasičovi sa teda podarilo zachovať sa profesionálne a po chvíli už mal psa bezpečne pri sebe. Premrznutému psovi okamžite poskytli potrebnú pomoc.

Ako uvádza portál IDnes.cz, rýchly a profesionálny zásah si hasiči natočili na video a umiestnili ho na sociálnu sieť. Chceli tak apelovať a upozorniť nielen psíčkarov, ale všetkých, ktorí chodia okolo zamrznutých riek a pohrávajú sa s myšlienkou, že by skúsili, aký stabilný je ľad. 

Podobný prípad sa stal v Poľsku. Záchranári ale psa nevyťahovali zo studenej vody. Museli ho bezpečne dostať zo zimy horských štítov. 

Zdroj: noviny.sk, IDnes.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:20 Noviny TV JOJ
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 Súdna sieň
05:15 VLCI
06:00 Keby bolo keby 2
06:50 PÁLI VÁM TO
05:20 Súdna sieň
05:55 POLICAJTI V AKCII
06:40 Profesionáli
05:00 Robošváb II.
05:25 Sherm a jeho mikróby
05:40 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:45 Den na zkoušku
08:20 O(d)puštění
09:55 Příběh jedné jízdy