VIDEO: Dramatická záchrana psa. Ľad sa prepadol aj pod hasičom

VIDEO: Dramatická záchrana psa. Ľad sa prepadol aj pod hasičom

OTTAWA / Kanadský psíčkar sa vybral na prechádzku okolo rieky so svojím psom. Po tom, čo ho pustil z vodítka, pes sa rozbehol k zamrznutej hladine vody. Tenká vrstva ľadu sa pod ním ale prepadla a potrebná bola rýchla pomoc hasičov.

V kanadskej provincii Saskatchewan museli zasahovať hasiči. Jedného z nich museli lanom istiť kolegovia, keď išiel zachraňovať psa do polovice tela ponoreného v ľadovej vode. Hasič sa k nemu kĺzal po bruchu. Na okamih sa ale zdalo, že budú musieť zachraňovať aj jeho. Aj pod ním sa totiž preboril ľad.

Hasiči sú ale našťastie pre tieto prípady trénovaní a vybavení špeciálnymi oblekmi, ktoré ich chránia pred chladom. Hasičovi sa teda podarilo zachovať sa profesionálne a po chvíli už mal psa bezpečne pri sebe. Premrznutému psovi okamžite poskytli potrebnú pomoc.

Ako uvádza portál IDnes.cz, rýchly a profesionálny zásah si hasiči natočili na video a umiestnili ho na sociálnu sieť. Chceli tak apelovať a upozorniť nielen psíčkarov, ale všetkých, ktorí chodia okolo zamrznutých riek a pohrávajú sa s myšlienkou, že by skúsili, aký stabilný je ľad. 

Podobný prípad sa stal v Poľsku. Záchranári ale psa nevyťahovali zo studenej vody. Museli ho bezpečne dostať zo zimy horských štítov. 

Zdroj: noviny.sk, IDnes.cz

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 NIKTO NIE JE DOKONALÝ
22:00 HESLO
23:00 Extrémna premena II.
20:45 Utajený zločin
22:35 Paranormálne záhady III.
00:35 Tyran II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Miami
22:00 Myšlienky vraha IV.
22:55 ŽREBOVANIE
21:25 Sam a Max
21:45 ZáchranáRik II.
21:50 Kúzlovanie
20:15 FILM TÝDNE: PREMIÉRA: S tváří anděla
22:10 Bitva o Moskvu
00:05 Mortdecai: Grandiózní případ