Dieťa v autosedačke uprostred parkoviska našiel len vďaka fastfoodu. Je z neho hrdina

Dieťa v autosedačke uprostred parkoviska našiel len vďaka fastfoodu. Je z neho hrdina

TEXAS / Iba štvormesačné dieťa v autosedačke našli opustené uprostred parkoviska. Až keď muž zavolal políciu zistil, že bolo obeťou neúmyselného únosu. V tomto prípade akoby zasiahol osud. Muž, ktorý našiel bábätko išiel cez prázdne parkovisko do neďalekej reštaurácie.

Stephen Ward chcel ísť pôvodne domov, no hlad je silný pán, a tak sa rozhodol zmeniť smer a zamieriť do fastfoodu. Zrejme tak zachránil štvormesačnému dievčatku život. "Bolo zakryté dekou, malo pri sebe fľašu a pokojne sedelo," povedal Ward.

Našťastie, pomoc prišla včas. "Bol som v správnom čase na správnom mieste," uviedol Ward. Sedačka bola pôvodne v aute, ktorým šli rodičia dieťaťa na nákup. Kým oni platili, auto nechali odomknuté. "Chodili hore-dole, auto bolo otvorené, kľúče v zapaľovaní. Zrazu niekto skočil za volant a auto bolo preč," uviedol policajt Xavier Hancock. 

S autom ukradol aj bábätko

Zlodej si neskôr uvedomil, že s autom ukradol aj bábätko. Našťastie, neublížil mu, ale vyložil ho na parkovisku pri kostole. Policajtom sa podarilo skontaktovať vystrašených rodičov a dieťa im vrátili. "Chceme apelovať na všetkých, aby nenechaváli deti opustené v aute, pretože takéto veci sa jednoducho stávajú," povedal Hancock. 

Zlodeja auta ani vozidlo zatiaľ nenašli. "Skutočným hrdinom je v tomto prípade jedlo z neďalekého fastfoodu. Ak by som naňho nedostal chuť, šiel by som domov," konštatuje Ward.

Podobný, no o niečo horší prípad, sa stal aj na Floride. Vtedy sa ale zlodej zameral priamo na dieťa. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:35 K-9: Legenda o stratenom poklade
07:30 Simpsonovci XII.
08:00 Simpsonovci XIII.
06:25 Hviezdna brána: Atlantída II.
07:15 POSTAVÍME, OPRAVÍME, ZVEĽADÍME
08:15 NOVÁ ZÁHRADA
06:15 Nevesta pre milionára V.
08:00 Ako sa stavia americký sen
10:00 Dr. Dokonalý
06:00 Tučniak Pecola
06:30 Príbehy vreckových dráčikov
06:55 Maxík
05:45 Kdybych měl křídla
07:20 Domácnost naruby
09:05 Arrietty ze světa půjčovníčků