Útočník z New Yorku počul hlasy a videl démonov

Útočník z New Yorku počul hlasy a videl démonov

NEW YORK / Útočník z Time square je bývalý vojak, ktorý má problémy s alkoholom. Svedkovia hovoria o desivom zážitku, pri ktorom videli, ako po náraze zostali na zemi ležať desiatky ľudí. Neznámy muž zachránil život tehotnej žene. Pomôcť už nemohli 18-ročnému dievčaťu, ktoré bolo v New Yorku na výlete. O útočníkovi hovoril jeho kamarát.

Dvadsaťšesťročného Richarda Rojasa v minulosti dvakrát zatkli pre jazdu pod vplyvom alkoholu. V rovnakom stave sadol za volant aj vo štvrtok. Keď ho zatýkali, vravel, že počul v hlave hlasy. Pod jeho alkoholizmus sa zrejme podpísala vojenská služba. "Pochádza z dobrej rodiny, nie je to žiadny terorista, slúžil svojej vlasti, ktorú miloval. Keď som ho stretol, vôbec nepil. Začal piť, až keď sa vrátil z vojenskej misie," povedal o Richardovi jeho dlhoročný kamarát Harrison Ramos.     

Útočník trpel paranojou 

"Začal kričať, nevydával žiadne slová, iba kričal," opisuje Richardov stav tesne po nehode svedok Ken Bradix. Políciu doslova prosil, aby ho zabili, pretože napadol a zranil nevinných ľudí. Že si prechádzal veľmi ťažkým obdobím, potvrdil aj Ramos, ale odbornú pomoc mu nikto neposkytol.

Do armády nastúpil v roku 2011, kde slúžil ako elektrotechnik. Zo záznamov vyplýva, že počas služby strávil dva mesiace vo vojenskej väznici. V roku 2012 napadol vodiča taxíku a vyhrážal sa policajtovi smrťou. Iba týždeň pred štvrtkovým incidentom zaútočil nožom na človeka v presvedčení, že mu chce ukradnúť identitu. Často hovoril o démonoch a konšpiráciách.

Z pohľadu svedkov

V nemocnici po nehode prijali aj závažné zranenia, ktoré zahŕňali zlomeniny panvy, vnútorné krvácanie a poranenia hlavy. "Ženu, ktorá kráčala po chodníku, zasiahol autom, čo ju hodilo dopredu. Potom auto pokračovalo v šialenej jazde a v plnej rýchlosti došlo až na 45. ulicu, kde sa zastavilo po tom, ako narazilo do viacerých ľudí a do svetlo," opisuje čo sa stalo svedok, ktorý celú nehodu videl. 

Annette Proehl, z Pennsylvánie, bola na Times Square s deťmi na exkurzii, keď počula škrípanie pneumatík a krik ľudí. Pozorovala, ako auto narazilo do osvetlenia a vzbĺklo. "Vyzeralo to tak nereálne, že som si myslela, že sa iba točí film," povedala šokovaná Annette pre CNN. Útok si vyžiadal jednu obeť, ktorou bola iba 18-ročná Elsman. Do New Yorku prišla na výlet so svojou sestrou. Keď sa s ňou rodičia pred cestou lúčili, netušili, že Elsman vidia poslednýkrát. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ - Jana Bothová

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
18:25 Kosti IX.
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 Profesionáli II.
18:30 Súdna sieň
19:35 Prvé oddelenie
20:10 Vtierka Castle VIII.
18:45 Myšiak Anatole
19:10 Krtko
19:15 Sníček
18:35 Tvoje tvář má můj hlas
20:15 Domácnost naruby
22:00 Správní chlapi