Rusi vyvíjajú vlastnú verziu Pokémon GO. Hráči budú hľadať Gagarina či Napoleona

26.07.2016 10:16 Noviny.sk Zahraničie

Rusi vyvíjajú vlastnú verziu Pokémon GO. Hráči budú hľadať Gagarina či Napoleona

MOSKVA / Moskovská radnica si nechala vyvinúť mobilnú aplikáciu, od ktorej si sľubuje, že lov pokémonov v ruskej metropole nahradí pátranie po historických hrdinoch. Úspešný hráč si tak bude môcť urobiť "selfie" s prvým kozmonautom Jurijom Gagarinom, s cármi Ivanom Hrozným či Petrovm Veľkým, alebo dokonca s francúzskym cisárom Napoleonom Bonapartom.

"Do konca augusta sa v predaji objaví vylepšená aplikácia Poznaj Moskvu, s ktorej pomocou bude možné si urobiť fotografiu s kultovou historickou postavou," sľubuje radnica podľa agentúry Interfax.

Básnici, hudobníci i vedci

Okrem kozmonautov a cárov bude možné "loviť" aj básnikov, hudobníkov či vedcov, napríklad Alexandra Puškina, Pjotra Iljiča Čajkovského, Michaila Lomonosova, samozrejme, vo virtuálne podobe a za pomoci súradníc, historických adries či kompasu.

"Aplikácia má za úlohu pomocou modernej technológie upozorniť na bohaté kultúrne dedičstvo a dá tiež ďalší dôvod k potulkám Moskvou," sľubuje si radnica.

Nový projekt sa opiera o turistický portál, ktorý zahŕňa údaje o 1 300 stavbách, 114 pamiatkách, 40 múzeách, 162 zákutiach a 196 historických osobnostiach a ponúka 57 rôznych tematických vychádzok po ruskom hlavnom meste.

Pokémon GO

Hra Pokémon GO sa odohráva vo virtuálnom svete, ale prostredníctvom mobilných telefónov navádza hráčov na reálne miesta, kde zbierajú kultové animované postavičky. Je založená na princípe takzvanej rozšírenej reality, v ktorej rámci je skutočný svet prostredníctvom mobilného telefónu doplnený o virtuálne prvky.

Populárna hra Pokémon GO dorazila do Ruska, hoci sa v krajine ešte legálne nepredáva. Už ale prinútila pravoslávnu cirkev, aby varovala veriacich pred stratou zdravého rozumu a chorobnou závislosťou. Pred hrou varoval Rusov i hlavný cenzúrny úrad.

"Buďte bdelí, občas zdvihnite zrak od svojich mobilných telefónov a informujte svojich blízkych o mieste, kde sa nachádzate," odporučil Roskomnadzor.

Pokémon mánia dorazila aj na Slovensko, pozrite si archívnu reportáž:

Zdroj: noviny.sk, s využitím agenútry ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:50 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:40 Prvé oddelenie II.
05:00 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:55 Rande naslepo
09:05 Velký draft
11:05 Lovci dinosaurů