Pri zrážke vlakov v Belgicku zomreli traja ľudia, deväť utrpelo zranenia

06.06.2016 08:22 Noviny.sk Zahraničie

Pri zrážke vlakov v Belgicku zomreli traja ľudia, deväť utrpelo zranenia

BRUSEL / Pri zrážke vlakov v meste Hermalle-sous-Huy na východe Belgicka zahynuli v nedeľu traja ľudia a ďalších deväť ich utrpelo zranenia. Informovali o tom svetové agentúry s odvolaním sa na vyhlásenie miestneho starostu Françisa Dejona.

V osobnom vlaku cestovalo podľa belgickej polície štyridsať ľudí, viacerí z nich boli údajne študenti. Zranenia utrpelo deväť ľudí, niektorí skončili vo vážnom stave v nemocnici. Jedným z troch mŕtvych je rušňovodič. "Osobný vlak je v hroznom stave," uviedol starosta Dejon. "Mali sme šťastie, že obetí nebolo viac," dodal.

K nehode došlo v nedeľu neskoro večer. Osobný vlak sa pohyboval na trase medzi mestami Lutych a Namur, napísal belgický denník Le Soir. V čase nárazu išiel rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu.

Zrážka vlakov

Podľa Sacrého mal vlak šesť vozňov. Prvé dva boli po náraze vážne poškodené a vykoľajili sa. Záchranári museli zranených z prvého vozu vyprosťovať až tri hodiny. Preživších previezli do miestneho športového centra, kde sa ich hneď ujali psychológovia, uviedla agentúra AP.

Zdroj: SITA

Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa. Podľa belgických médií do trate krátko pred nehodou udrel blesk, čo mohlo spôsobiť chybu signalizácie.

Zablokovaná trať

Nehoda zablokovala železničnú dopravu medzi Namurom a Lutychom. Odstraňovanie trosiek vlaku by podľa hovorkyne dopravcu SNCB Nathalie Pierard mohlo trvať aj niekoľko dní.

Zdroj: noviny.sk, s využitím agentúry ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:50 NOVÉ BÝVANIE
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
17:25 Traja v jednej posteli
19:40 ŽREBOVANIE
19:50 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
18:05 Knight Rider
19:05 Knight Rider
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York IX.
18:30 Agi Bagi III.
18:40 Knihy od Stonožky
18:50 RIK spieva oslávencom
18:30 PREMIÉRA NA JOJ CINEMA: Příšerákovi
20:15 Altamira
21:55 Suburbicon: Temné předměstí