Pri zrážke vlakov v Belgicku zomreli traja ľudia, deväť utrpelo zranenia

06.06.2016 08:22 Noviny.sk Zahraničie

Pri zrážke vlakov v Belgicku zomreli traja ľudia, deväť utrpelo zranenia

BRUSEL / Pri zrážke vlakov v meste Hermalle-sous-Huy na východe Belgicka zahynuli v nedeľu traja ľudia a ďalších deväť ich utrpelo zranenia. Informovali o tom svetové agentúry s odvolaním sa na vyhlásenie miestneho starostu Françisa Dejona.

V osobnom vlaku cestovalo podľa belgickej polície štyridsať ľudí, viacerí z nich boli údajne študenti. Zranenia utrpelo deväť ľudí, niektorí skončili vo vážnom stave v nemocnici. Jedným z troch mŕtvych je rušňovodič. "Osobný vlak je v hroznom stave," uviedol starosta Dejon. "Mali sme šťastie, že obetí nebolo viac," dodal.

K nehode došlo v nedeľu neskoro večer. Osobný vlak sa pohyboval na trase medzi mestami Lutych a Namur, napísal belgický denník Le Soir. V čase nárazu išiel rýchlosťou 90 kilometrov za hodinu.

Zrážka vlakov

Podľa Sacrého mal vlak šesť vozňov. Prvé dva boli po náraze vážne poškodené a vykoľajili sa. Záchranári museli zranených z prvého vozu vyprosťovať až tri hodiny. Preživších previezli do miestneho športového centra, kde sa ich hneď ujali psychológovia, uviedla agentúra AP.

Zdroj: SITA

Príčina nešťastia zatiaľ nie je známa. Podľa belgických médií do trate krátko pred nehodou udrel blesk, čo mohlo spôsobiť chybu signalizácie.

Zablokovaná trať

Nehoda zablokovala železničnú dopravu medzi Namurom a Lutychom. Odstraňovanie trosiek vlaku by podľa hovorkyne dopravcu SNCB Nathalie Pierard mohlo trvať aj niekoľko dní.

Zdroj: noviny.sk, s využitím agentúry ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:40 POLICAJTI V AKCII
11:40 DIVOKÉ KONE
10:10 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:20 SVET PODĽA EVELYN
12:55 SVET PODĽA EVELYN
08:35 Amerika má talent XII.
10:55 Kosti
12:00 Columbo
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
10:25 Požiarnik Sam X.
10:35 Zabi nudu! II.
08:55 Hrdinové ohně
11:15 O myšce a medvědovi
12:45 12 darů do života