Záplavy v Nemecku a USA si vyžiadali mŕtvych, zomrel aj hasič počas záchrany

30.05.2016 08:36 Noviny.sk Zahraničie

Záplavy v Nemecku a USA si vyžiadali mŕtvych, zomrel aj hasič počas záchrany

TEXAS,SCHWÄBISCH / Najmenej traja ľudia prišli v noci na pondelok pravdepodobne o život v dôsledku záplav vyvolaných prudkými lejakmi v spolkovej krajine Bádensko-Würtembersko na juhozápade Nemecka. Informovala o tom agentúra DPA.

Dve predpokladané obete hlásia miestne úrady v meste Schwäbisch Gmünd, kde zrejme zahynul príslušník hasičského zboru spolu s človekom, ktorého sa pokúšal zachrániť.  Jedna osoba zahynula v zatopenom podzemnom parkovisku v obci Weissbach.

Ministerstvo vnútra Bádenska-Würtemberska trojicu mŕtvych zatiaľ oficiálne nepotvrdilo. Jeho hovorca však vyjadril obavy, že mohlo dôjsť k obetiam z radov hasičov, ktorí museli vykonávať množstvo záchranných operácií po celom území tejto spolkovej krajiny.

Povodne v USA

Najmenej šesť životov si vyžiadali povodne spôsobené silnými dažďami, ktoré v posledných dňoch postihli americký štát Texas. Počet obetí stúpol v nedeľu po náleze ďalších dvoch mŕtvych tiel.

Texaské úrady okrem toho stále evidujú jedného až dvoch nezvestných. Ďalšiu nezvestnú osobu hľadajú aj v neďalekom štáte Kansas. Za posledné dva dni spôsobili prívalové dažde v strednej časti USA rozsiahle povodne. Nad oblasťou sa navyše sformovalo niekoľko tornád, ktoré poškodili stovky domov v Texase a Kansase.

Mnohé domácnosti sa ocitli bez elektrickej energie. Najzložitejšia situácie je v Texase, kde v jednom z okresoch spadlo 400 milimetrov zrážok. V mnohých obciach, ktoré sú prírodnou katastrofou postihnuté najviac, úrady nariadili evakuácie. Vysťahované boli aj dve väznice v juhozápadnom Texase.

Úder blesku v sobotu v jednom parížskom parku zasiahol skupinu detí a dospelých. Jedenásť ľudí utrpelo zranenia, z toho šesť detí ťažké:

Zdroj: noviny.sk, ČTK, SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:10 Z LA do Vegas
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Profesionáli III.
05:45 TIPOS INFO
05:50 NAŠI III.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:15 Kouzlo Vánoc
07:55 Cesta do země jednorožců
09:40 Pan Dokonalý