Polojasno
16°
Bratislava
Gizela
17.5.2022
Polícia zatkla tretieho teroristu z Bruselu, pracoval ako novinár
Zdielať na
Zahraničie

Polícia zatkla tretieho teroristu z Bruselu, pracoval ako novinár

BRUSEL / Zadržaný muž, ktorý bol na záznamoch bezpečnostných kamier vedľa samovražedných atentátnikov, sa volá Faycal Cheffou. Uviedol to denník Le Soir s dovolaním na policajné zdroje. Belgický prokurátor potvrdil piatkovú správu médií, že tento, do tej doby neznámy z kamerového záznamu bol zatknutý.

Federálny prokurátor obvinil Faycala z podielu na teroristických vraždách a ďalších zločinoch. Le Soir uviedol, je novinárom na voľnej nohe. (Na fotke troch atentátnikov je napravo v bledej bunde a čiernom klobúku, pozn.red.)

Cheffoua zachytili letiskové kamery v sprievode Brahima El Bakraouiho a Najima Laachraouiho, ktorí sa neskôr odpálili na bruselskom letisku. 

Zatkli 11 ľudí

Od utorkových bombových útokov, ktoré si vyžiadali 31 mŕtvych, zatkli zatiaľ 11 ľudí. Deväť v Belgicku, dvoch v Nemecku, upresnila agentúra Reuters. K útokom sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát.

Prokurátor taktiež oznámil, že obvinil z terorizmu aj dvoch zadržaných v Belgicku v rámci vyšetrovania iných prípadov.

Rabah N. sa podľa neho podieľal na príprave nového atentátu vo Francúzsku, ktorý vo štvrtok zmarila tamojšia polícia. Aboubakara A. obvinil z účasti v teroristickej skupine v Belgicku.

Pozrite si analýzu útokov Bruseli očami reportéra Milana Zamboja bezprostredne potom, ako sa stali:

Súvisiace články

Najčítanejšie