Jasno
18°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
Na železničnej stanici sa zrazili dva rýchliky, hlásia zranených
Zdielať na
Zahraničie

Na železničnej stanici sa zrazili dva rýchliky, hlásia zranených

PRAHA / Na železničnej stanici v českej obci Horažďovice v Plzeňskom kraji sa zrazili dva rýchliky. Prvé informácie hovorili o 30 zranených, hovorkyňa záchranárov Lenka Ptáčková ale uvádza šesť osôb, ktoré utrpeli zranenia.

Podľa hovorkyne Českých železníc Radky Pistoriusovej, sa rýchliku 668 Rožmberk, ktorý smeroval z Brna a Českých Budejovíc do Plzne, pri odjazde vykoľajili posledné dva vozne. "Dva vykoľajené vozne narazili do stojaceho rýchliku z Plzne do Brna," opísala nehodu. 

Stanica Horažďovice - predmestie je momentálne uzavretá a dopravu nahrádzajú autobusy.

"Zatiaľ sme na mieste, prebieha rozdeľovanie zranených, zatiaľ to - podľa predbežných informácií - vyzerá na šesť zranených osôb," uviedla Ptáčková.

Na miesto vyslali zdravotníci sedem sanitiek a tri vrtuľníky. Podľa hovorcu železničnej inšpekcie Martina Drápala sa nehoda stala o 13:17. Škody zatiaľ neboli vyčíslené. Obmedzenie dopravy sa ale dotkne desiatok spojov.

Nedávna tragédia

Len pred pár dňami sa v českom meste Studénka v Moravskosliezskom kraji zrazil vlak Pendolino s kamiónom. Pri nešťastí zomreli traja ľudia.

Nehoda si vyžiadala celkovo 18 zranených. Traja z nich sú naďalej vo veľmi vážnom až kritickom stave. Ide najmä o cestujúcich z prvého vozňa, ktorý bol po nehode najviac zničený. Medzi zranenými boli aj piati pracovníci železníc.

Tragédia sa vôbec nemusela stať. Pozrite si reportáž:

Súvisiace články

Najčítanejšie