Skoro jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Putin má problémy s chrbtom, lieči ho rakúsky ortopéd
Zdielať na
Zahraničie

Putin má problémy s chrbtom, lieči ho rakúsky ortopéd

MOSKVA, VIEDEŇ / Ruský prezident Vladimir Putin, ktorého dlhšia neprítomnosť na verejnosti už vyvolala rad špekulácií aj žartovných poznámok. Údajne trpí bolesťami chrbta. Napísal to v nedeľu rakúsky denník Kurier, podľa ktorého sa na šéfa Kremľa prišiel pozrieť viedenský ortopéd.

Kuriér na svojom webe tvrdí, že sa v nedeľu z nemenovaných zdrojov dozvedel, že ruský prezident má problémy s chrbtom. Pomôcť sa mu snaží rakúsky lekár, ktorý kvôli tomu odletel do Moskvy.

Prevrat v Kremli

Ruský prezident sa na verejnosti neukázal od 5. marca. Jeho "zmiznutie" sprevádza vlna špekulácií o tom, čo s ním je. Podľa niektorých trpí rakovinou, podľa iných je po mŕtvici, ďalší si myslia, že už nie je medzi živými.

Objavili sa aj názory, že v Kremli možno došlo k prevratu a Putin sedí v cele. Zaujímavá je aj verzia, ktorá hovorí o tom, že sa prezidentovi narodila vo Švajčiarku dcéra.

Stretnutie s prezidentom

Podľa informácii televízie Dožď Putin odpočíva v svojej rezidencii na Valdaji v Novgorodskej oblasti severozápadne od Moskvy. Lieči si vraj chrípku. Kremeľ pritom potvrdil, že v pondelok čaká prezidenta stretnutie s kyrgyzským prezidentom Almazbekom Atambajevom v Petrohrade.

Aj toto stretnutie ale vyvoláva podľa ruských blogerov otázniky. Pokusy novinárov akreditovať sa sú podľa blogera Rustěma Adagamova neúspešné. Putinov hovorca Dmitrij Peskov správy o zastavení akreditácie potvrdil, povedal ale, že kto sa stihol registrovať, bude mať na rusko-kyrgyzský summit prístup.

Únava žurnalistov

Na dotaz rozhlasovej stanice Echo Moskvy ohľadom Putinovho pracovného programu Peskov odpovedal: "Stretnutia nezrušil, nie vždy sú ale verejné." Doterajšie fámy poprel a označil ich za dôsledok jarnej únavy žurnalistov. "Bez komentára. Táto téma skončila," povedal podľa agentúry Interfax Peskov k ďalším špekuláciám ohľadom zdravia šesťdesiatdvaročného Putina.

Pozrite si piatkovú reportáž redaktora Martina Mózera:

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie správy