Argentínci skúmajú trosky helikoptér, Francúzi smútia za športovcami

Argentínci skúmajú trosky helikoptér, Francúzi smútia za športovcami

VILLA CASTELLA / Argentínske úrady pokračujú vo vyšetrovaní tragickej nehody dvoch vrtuľníkov, ktoré sa v pondelok zrazili a začali horieť. V ich troskách zahynulo desať ľudí vrátane troch populárnych športovcov.

Oba vrtuľníky boli v dobrom stave a riadili plne kvalifikovaí a skúsení piloti. Konkrétne stopy sa zatiaľ vyšetrovateľom nepodarilo nájsť. O príčine nehody sa špekuluje.

Podľa niektorých zdrojov mohlo pilota jedného z vrtuľníkov oslepiť prudké slnko, alebo mohol stroj vychýliť zo smeru termálnu prúd vzduchu, píše The Guardian.

Vlna nezodpovedaných otázok

Pri nehode zahynuli traja špičkoví francúzski športovci. Olympijská šampiónka v plávaní Camille Muffat, bronzový medailista v boxe Alexis Vastine a jachtárka Florence Arthaud.

Tragédia vyvolala vlnu otázok, aké nebezpečenstvo so sebou prináša nakrúcanie reality show s tematikou prežitia v odľahlých a drsných končinách Zeme.

Tri z obetí nešťastia, Zdroj: Reprofoto/Reuters

Jedna z najtragickejších udalostí

Neprístupný terén, v ktorom sa vrtuľníky zrútili, bránil záchranárom v práci. Vyšetrovatelia sa pustili do skúmania trosiek, z ktorých sa snažia vybrať mobilné telefóny, kusy stroja i doposiaľ neidentifikovateľné predmety.

Pozrite si priloženú reportáž:

Nešťastie je jednou z najtragickejších udalostí spojených s nakrúcaním reality show. Programy tohto typu sa objavili po roku 2000 a získali si divákov na celom svete.

Program s názvom Dropped nakrúcala a vysielala súkromná francúzska televízia TF1. Pred dvoma rokmi pritom zrušila inú reality show po tom, čo hneď v prvý deň nakrúcania v Kambodži zomrel na infarkt dvadsaťpäťročný účastník.

Pozrite si priložené video:

Zdroj: noviny.sk, Reuters, The Guardian

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:30 Policajti v akcii
06:25 Prvé oddelenie
06:40 Prvé oddelenie
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:45 Vánoční okouzlení
08:20 Já, kocour
10:05 Slunce, seno, erotika