Povstalci dostali nové posily z Ruska, do bojov nasadili tanky

Povstalci dostali nové posily z Ruska, do bojov nasadili tanky

KYJEV / Proruskí povstalci na východe Ukrajiny ohlásili prísun nových posíl z Ruska. Novomenovaný šéf samozvanej doneckej vlády Alexander Zacharčenko vyhlásil, že v kľúčovej etape bojov nasadia mnoho nových bojovníkov vycvičených na území Ruskej federácie. Z rezerv vraj vzbúrenci do boja proti armáde nasadili veľké množstvo ťažkej vojenskej techniky.

Podľa Alexandra Zacharčenka vyslali vzbúrenci v kritickej fáze bojových operácii do boja tridsať tankov a stodvadsať obrnených transportérov.

Kde túto techniku získali, donecký "premiér" neprezradil. Naznačil, že posily operujú v bojoch v Donecku a na prístupových cestách v Luhansku.

V piatok sa objavili informácie o prejazde kolóny ruských bojových vozidiel na ukrajinské územie. Informáciu potvrdilo i ukrajinské armádne velenie, Rusko správy o konvoji obrnených transportérov a tankov poprelo.

Zdroj: SITA

Zničili časť kolóny

Ukrajinský prezident Petro Porošenko v piatok oznámil, že časť ruskej kolóny na ukrajinskom území zničili, Ukrajina zničila väčšinu kolóny ruských bojových vozidiel

"Zo zákerne vyslanej kolóny sedemdesiatich vozidiel s ruskými identifikačnými znakmi zostala kopa šrotu," uviedol na Twitteri Porošenkov hovorca Jurij Lucenko.

"Zásah raketou je pre nezvaných hostí pádnym argumentom," napísal Lucenko.

Zdroj: SITA

Hovorca ukrajinskej protipovstaleckej operácie Andrij Lysenko v sobotu v Kyjeve oznámil, že povstalci sa v noci znovu pokúsili získať stratené pozície okolo cesty, ktorá spája Luhansk s hraničným priechodom Izvaryne. Armáda ale svoje postavenie uhájila a otvorila ďalšie trasy k postupu na Luhansk, povedal Lysenko.

Situácia na Ukrajine, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk, ČTK, Reuters

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:30 Policajti v akcii
06:25 Prvé oddelenie
06:40 Prvé oddelenie
05:05 Zabi nudu! II.
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:45 Vánoční okouzlení
08:20 Já, kocour
10:05 Slunce, seno, erotika