Zatiahnuté
Bratislava
Bohuš
27.1.2023
Na mieste pádu malajzijského lietadla ostávajú desiatky tiel
Zdielať na

Na mieste pádu malajzijského lietadla ostávajú desiatky tiel

KYJEV/CANBERRA / Na mieste pádu malajzijského lietadla pri východoukrajinskej obci Hrabov môže podľa austrálskej ministerky zahraničných vecí Julie Bishop ležať ešte osemdesiat tiel. Dodala, že aj napriek maximálnym snahám sa austrálskym a holandským expertom už štvrtý deň nedarí dostať na miesto tragédie.

"Bojím sa, že Rusko proces vyšetrovania podkopáva," vyhlásila Julie Bishop. "Zo strany ukrajinských úradov cítime veľkú podporu, ale na mieste sa stále bojuje a prímerie vyhlásené nebolo. aj keď nemôžem ukázať prstom na toho, kto oblasť ostreľuje, ukrajinská vláda nás uistila, že oni to nie sú," dodala.

Podľa ministerky sa objavujú nové správy o tom, že separatisti zamínovali cesty vedúce k miestu nešťastia. "Ak je to pravda, je to hrozné a neprijateľné," myslí si Bishop. 

SITA

Austrálsky premiér Tony Abbott pristupuje ku krokom Moskvy opatrnejšie. Pripustil, že Rusko v postihnutej oblasti obhajuje svoje vlastné záujmy. "Mám pocit, že Rusko má minimálne čiastočný záujem na uskutočnení tejto misie," vysvetlil.

Kto zostrelil malajzijské lietadlo stále nie je známe, pozrite si video:

Od pádu malajzijského lietadla uplynuli už dva týždne a na mieste katastrofy sú stále veľké teploty. Pokiaľ tam skutočne sú nejaké telá, pravdepodobne z nich ostali len zhorené zvyšky. Pri leteckom nešťastní zahynulo 298 ľudí.

Súvisiace články

Najčítanejšie