Oblačno
23°
Bratislava
Anabela
20.8.2022
Cor a Neetje sa mali brať, zahynuli v zostrelenom lietadle
Zdielať na

Cor a Neetje sa mali brať, zahynuli v zostrelenom lietadle

AMSTERDAM / Takmer dvesto holandských obetí tragického letu MH 17 bolo prevezených na identifikáciu na vojenskú základňu pri Amsterdame. Medzi nimi sú aj dvaja veľmi populárni obyvatelia mestečka Volendam.

Cor, vášnivý bubeník populárnej skupiny a Neetje, kvetinárka. Vo Volendame, pokojnom mestečku na severe krajiny ich poznal každý. "Je to obrovská tragédia, nepochopiteľné niečo," hovorí smutne jedna z obyvateliek.

"Keď sa to stane niekde v Iraku alebo Sýrii, nikoho to nezaujíma. Toto je ale blízko a bolí to," dopĺňa obyvateľ mestečka. "Každý je tu s každým príbuzný, poznáme sa navzájom," vysvetľuje.

"Bol to krásny človek. Mal zmysel pre humor a bol talentovaný bubeník. Bude nám chýbať," hovorí Corov priateľ o obeti letu MH 17, ktorý zostrelili nad Ukrajinou.

Smutný vtip

Co a Neetje sa tešili na predsvadobnú dovolenku na Bali. Sadli si na sedadlá 32A a 32B. Vtipkár Cor si vystrelil z malajzijských aerolíniek, ktorých lietadlo ej už niekoľko mesiacov nezvestné. Na Facebooku uverejnil fotografiu stroja s komentárom:"Keby sme sa stratili, sme v tomto lietadle".

"Bol to jeden z jeho vtipov a ja som sa smial," hovorí Corov kamarát gitarista Jack.

Nič nebude ako predtým

Teraz však všetci smútia. Ľudia píšu odkazy, nosia kvety, utierajú si slzy.

"Poznal som ju už ako malé dievčatko a on je môj bratranec," hovorí o páre obetí miestny obyvateľ.

Pred rokom si kúpili dom. Chceli si založiť rodinu. S tým, že sa tam už nikdy nevrátia sa nemôže vyrovnať ani suseda a kamarátka dvojice, Vilma, vyrovnať. Rovnako je na tom aj gitarista skupiny, kde Cor hrával. "Skupina už nikdy nebude rovnaká. Neviem, či to vôbec prežije," hovorí.

Súvisiace články

Najčítanejšie