Jasno
18°
Bratislava
Patrik, Patrícia
6.7.2022
Vlak s obeťami opustil Torez, na trati má problémy
Zdielať na

Vlak s obeťami opustil Torez, na trati má problémy

KYJEV / Vlak s pozostatkami obetí katastrofy malajizijskeho lietadla vypravený z Torezu na východe Ukrajiny prešiel Doneckom, ale čas jeho príchodu do Charkova je neistý. Napísala to ruská agentúra Interfax.

Podľa pôvodných predpokladov mal na miesto doraziť okolo obeda, ale na zle udržiavanej trati sú technické problémy. Kvôli obchádzkam môže súprava do Charkova prísť až večer.

Agentúra s odvolaním sa na miestnych železničiarov uviedla, že vlak môže mať niekoľkohodinové meškanie. Cesta plánovaná na osem hodín sa môže predĺžiť až na dvojnásobok.

V chladiarenských vozoch sú umiestnené vaky s takmer 200 telami, ktoré cez víkend záchranári vyniesli z miesta pádu lietadla pri malej ukrajinskej obci Hrabove.

Záchranári naložili obete do vlaku, pozrite si video:

Holandské lietadlo

V Charkove podľa ukrajinských novinárov už čaká holandské transportné lietadlo Herkules C-130, ktoré má telá previesť do Holandska na identifikáciu. Po nej budú telá prevezené do jednotlivých krajín podľa národnosti obetí.

Vlak doprevádza šestnásť členov vyšetrovacieho tímu z Holandska, Malajzie a Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE). V Charkove ich očakáva vládny krízový štáb, ktorý riadi ukrajinský minister pre infraštruktúru Maxim Burbak. Do príjazdu vlaku chú úradníci vybaviť všetky potrebné formality, aby lietadlo do Holandska nezdržovali.

Súvisiace články

Najčítanejšie