Polojasno
26°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Na vojenskom stanovišti na Ukrajine sa odpálil samovražedný útočník
Zdielať na

Na vojenskom stanovišti na Ukrajine sa odpálil samovražedný útočník

Zdroj: SITA

KYJEV / Samovražedný atentátnik údajne zaútočil autom plným výbušnín na armádne stanovisko v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Oznámil to ukrajinský vojenský analytik Dmytro Tymčuk s odvolaním sa na armádne zdroje. O následkoch útoku, prvej samovražednej akcie od jarného proruského povstania na východe Ukrajiny, nie sú zatiaľ žiadne informácie.

Útočník podľa Tymčuka napadol kontrolné postavenie ukrajinskej armády pri obci Kamjanka, ktorá leží južne od Donecka v polovici cesty do prístavu Mariupol. Jeho mikrobus bol plný trhavín, ktoré explodovali. Informáciu neskôr v Kyjeve potvrdil aj hovorca armády "protiteroristickej operácie".

Útok reakciou

Podľa ukrajinských médií je útok reakciou na postup ukrajinskej armády, ktorá v posledných dňoch utláča oddiely povstalcov v Doneckej aj Luhanskej oblasti. V pondelok vojaci dobyli dôležité miesto Dzeržynsk, ktoré armáda podľa dnešných informácií cez noc "vyčistila" od vzbúrencov.S

Spravodajský web Cenzor v utorok oznámil, že aj v noci na utorok pokračovalo ostreľovanie pozícii ukrajinskej armády z ruského územia.

Napadnutie z mora

Vôbec prvýkrát vraj boli armádne jednotky napadnuté z mora, keď bolo z ruského plavidla ostreľované ukrajinské bojové postavenie pri pobrežnej obci Novoazovsk východne od Mariupolu.

Súvisiace články

Najčítanejšie